paul1

Je vhodné použít cizrnu jako zelené hnojivo?

Vykopali jsme brambory (tedy spíš vyryli, děláme to rycími vidlemi). Chtěli by jsme tento kus pole pohnojit zeleným hnojením. Běžně používáme měsíček lékařský, ale tento rok nemáme dost semen. Máme starší balení cizrny, kterou jsme nespotřebovali, tak by jsme ji zaseli, ale nemohu nikde najít informaci, či je k zelenému hnojení vhodná.

Nejlepší odpověď
Drap

Cizrna tetuším, ak rychle roste ani ak j vhodná. Dobrá je ale třeba hořčice. Semeno koupíš za pár korun.

Další odpovědi
annas

Vypadá to, že ano.

"Skvělý předskokan pro další plodiny

I když se standardně cizrna vysévá brzy na jaře, aby vydatně plodila, vyloučeny nejsou ani pozdně letní výsevy. V takovém případě pak tato luštěnina neslouží jako zdroj potravy, ale jako hnojivo pro další rostliny. Jako všechny rostliny z řad luštěnin ve svých kořenech i ona dokáže navázat cenné dusíkaté látky. Ty později vydatně vyživí plodovou nebo kořenovou zeleninu, aniž by bylo potřeba dalšího hnojení" atd. .

https://sazenic­ka.cz/pestova­ni-cizrny-navod/

Midoc

V létě po sklizni se může použít jako zelené hnojeni řepka. Dobré klíčící i za sucha. Může se také použít hrách.