_136

Je vhodné nainstalovat dveře se vstupem na elektronickou kartu nebo elektronický kod do vstupních dveří bytové jednotky?

Zvažuji že jsi nechám do bytových dveří nainstalovat dveře s přístupem na elektronickou kartu nebo na elektronický kod je zde někdo kdo je má nebo také onich uvažuje? díky viz. foto

Odpovědi
Alesh

K čemu ti to bude dobrý? Místo klíče budeš tahat kartu. Kvalitní mechanický zámek je kvalitní mechanický zámek, věc po staletí precizovaná tak, že dnes ho prakticky nelze překonat (mluvím o kvalitním mechanickém zámku v kombinaci s kvalitními dveřmi). Kartu ti může někdo okopírovat. Používá se to spíš někde v hotelích apod., což je asi spíš z důvodu snazšího zablokování v případě ztráty apod. Já bych do toho nešel, podle mě je to výrazně nižší stupeň zabezpečení než stará dobrá mechanika,