Mucillinka

Je vhodná reinstalace pc?

Co vše ztratím reinstalací windows? Je nutno programy zálohovat, znamená to, že se veškeré údaje vymažou? Je to zpolatněné a jak při tom postupovat? Děkuji

Nejlepší odpověď
Alesh

🙂
Záleží jak se ta reinstalace provede. Osobně doporučuji (stejně jako v jiných lidských činnostech), že když už něco dělám, tak to dělám pořádně, tedy i reinstalaci udělám pořádně. Tím pořádně se myslím především formát systémového disku a ne jen přepsání staré instalace novou. Pokud disk naformátuješ, pak vše co na něm bylo je v pr… . Pokud jen přepíšeš starou instalaci, pak data zůstanou, ale programy, které je nutno instalovat se musí nainstalovat znovu. Moje doporučení je, vše důležité zazálohovat někam na externí disk apod., při instalaci naformátovat disk a následně po úspěšné přeinstalaci zálohovaná data nahrát zpět.

Další odpovědi
chudst

  1. zpoplatnene to neni
  2. vymazou se vsechny programy, vse se vrati do zakladniho nastaveni
  3. nejsou problem programy (ty si jednoduse nainstalujete znovu a treba nejnovejsi verzi) [ani soubory (Wordy, apod.)- ty si samozrejme musite zalohovat], problem jsou hlavne ovladace. Na zvukovku, apod. Pokud je mate, tak uz problem neni nikde.

Hlada

Reinstalací systému ztrácíte veškeré nainstalované programy a veškerá individuální nastavení. Data včetně dat aplikací si musíte zazálohovat, jinak o ně příjdete také. Opakované instalace zpoplatněné nejsou, kromě vazby OEM verzí systému na HW. Nainstalované programy nemůžete zálohovat. Musíte je znovu nainstalovat z instalačních souborů.
Nevím, z jakého důvodu chcete systém přeinstalovávat. Chyby, které se nedají opravit, jsou mimořádně vzácné.