jane

Je velký počet kabelů vedoucích přes mou kancelář zdraví škodlivé?

Doplňuji:
Kabely vedou k počítačovému serveru a telefonní ústředně.

Nejlepší odpověď
Hlada

Pokud o ně můžete zakopnout, tak ano.

Další odpovědi
mosoj

http://bozpin­fo.cz/knihovna-bozp/citarna/clan­ky/ochrana_zdra­vi/elektrosmog08­.html

honza19hk

normální kabely ne.
Doplňuji:
Škodí pouze kabely kterými se přenáší velký proud ,protože vytváří silné elektromagnetické pole.Např kabely od svářeček,velkých traf a zdrojů.

Proto se už dnes nepoužívají elektrody o průměru 10mm a více,protože kabely které vedly ke kleštím a kostře měly v průměru 5cm a svářeči si je dávali přes rameno,protože byly těžké.Pak se přšlo na to,že takévýhle proud škodí zdraví.proud byl 500–800A.

Funna

žádné…
Doplňuji:
oprava…žádný počet…a navíc je to hodně podivná otázka…nepíšeš jaké kabely ti tam vedou…silové, slaboproudé, o jakém napětí, jak si od nich daleko…atd…

Funna

jéžišmarjá…te­lefonní ústředna..okamžitě si obal hlahu alobalem, jinak te dostanou…oni se ti totiž dostanou přes ty informační data do hlavy a začnou tě ovládat…
a teď vážně…v telefonním vedení jsou tak malé proudy, že se magnetické pole je zanedbatelné…mosoj sice dal odkaz ne škodlivost magnetických polí a všichni jsou z toho unešení, ale to co se v odkazu píše, nemá s tebou nic společného…to se týká vysokofrekvenčních zařízení…z mobilu, monitoru, televize toho do tebe „vleze“ podstatně víc…

mosoj

Funa, jsi vedle jak ta jedle ( co se týká magnetických polí). Odkaz je nna BOZP ( Bezpečnost a ochrana zdraví při práci) jakož to oficiální instituci a v článku se píše že účinek elmag pole na člověka je. Jenom se jaksi nemohou dohodnout jedtli v negativní čí pozitivním smyslu. Já znám i aplikace elemag. polí která léčí a používají se v lékařství a rehabilitaci.