Radomír.cz

Je v keramice trochu kaolínu?

Kaolín

Odpovědi
mosoj

Keramika je velmi široký pojem. Do keramiky patří i porcelán kde je kaolín obsažen z cca 50 %, ale také je ve zdravotní keramice atd. atd.

honza19hk

většinou ano.

Kelt

kaolín a keramika to jsou dosti široké pojmy. Například se podívej na http://www.cluz.cz/, kde jsou uvedeny 3 druhy kaolínů a jiné závody budou na tom podobně.,
Základem hlíny na keramické zboží jsou právě kaolíny, tedy záleží co si člověk představí pod pojmem trochu a základ jako obsah v procentech. Samozřejmě že každá konkrétní keramika má konkrétní složení.

elektrikář

V keramických hlínách je právě obsah kaolínu potřebný na plasticitu materiálu.