KristovaNoha

Je v Česku nějaké minové pole?

Odpovědi
aliendrone

Zrovinka teď jsem jedno řešil – vyhrabal jsem instalák Blitzkriegu jedničky, očičko dojetím nostalgickou slzu uronilo a hned jsem to musel zkusit. ;) :D :D

Jinak to asi záleží na tom, jak pečlivě odminovali hranice s Německem (a snad i Rakouskem). Minová pole z 2. světové už jsou asi neškodná… MOŽNÁ. U těhle blbin jeden NIKDY NEVÍ a opatrnost je namístě. ;)
Také by se dala možná najít nějaké „výcviková“, pro účely armády ve vojenských prostorech, ale to jen hádám. :)

ten který je

Minová pole byla zřízena na hranicích v první polovině 50 let a ve druhé polovině byla částečně odminována.Tato pole byla součástí tzv.Železné opony.Po r.1990 byla tato pole odminována a prostor vyčištěn.Přesný výskyt těchto polí by se mohl nacházet v nějakých starých vojenských mapách.Jak vypadalo pohraniční pásmo se lze dočíst např.zde:
https://www.us­trcr.cz/data/pdf/hra­nice/studie.pdf

elkon

Ne, k čemu by to bylo? V době míru?