_136

Je trestné nahlížet do cizích domovních poštovních schránek nebo brát ze schránek jejich obsah (dopisy, noviny…)?

Jak se i bránit proti krádeži a vloupání do domovních poštovních schránek?

Nejlepší odpověď
Nassin

Je to trestné – poštovní tajemství a bránit se může tak, že si lépe zabezpečí PS nebo si nechá na poště uložit, jak se říká, poštu.

Další odpovědi
elkon

Kvalitní schránkou.

Pepa25

Ano, je to trestné (§ 182 Tr. zákoníku).
Bránit se lze kvalitní listovní domovní schránkou. Vím, že v minulosti byla akce (zřejmě se změnou poštovních podmínek), kdy Česká pošta hromadně upozorňovala, že různé napůl otevřené roury atd. jsou problém, ale hlavně na venkově na to dost lidí kašle.

Zdroj: https://www.mvcr­.cz/clanek/do­movni-listovni-schranka-a-bezpecna-domacnost.aspx

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.