Kryšpín

Je trest za zabití při dopravní nehodě vinou nafetovaného a nabumbaného přiměřený či nikoliv?

Dle medií feťák na jihlavsku vjel do protisměru a zabil dva mladé chodce. Dle zpráv nafetovanej, nalitej nepřiměřená rychlost a údajně mu hrozí až 10 let. Pokud je feťák zazobanej může také dojít k mimosoudnímu vyrovnání samozřejmě z pozdější mlčenlivosti obou stran s max. podmínkou. Za podobné nehody v Turecku až 15 let v Austrálii až 20 let. Bylo by vhodné pokud slušná většina uživatelů silnic přitlačila na poslance na změnu zákona. I když dostane 10 let bude sekat dobrotu a za dvě třetiny může být propuštěn na svobodu.

Nejlepší odpověď
Frontinus

  1. Mimosoudní vyrovnání v případě trestného činu není v ČR možné. Je možné pouze to, že se pachatel sám pokusí vyrovnat s obětmi. Musí být „velkorysejší“ než by byl soud, protože ke kompenzaci by nakonec stejně došlo. Toto ale soud pouze může zohlednit při rozhodování o výši trestu.
  2. Tresty jako odstrašující moc nefungují. Dokonce tak nefungují ani popravy a mučení, pokud nejde vyložený teror (ale pak paralyzují společnost). Delší trest znamená především větší náklady, protože v civilizaci v zásadě nelze provozovat ziskové vězení – tedy ziskové pro společnost.

Další odpovědi
Drap

Nepřísluší nám hodnotit rozhodnutí soudu. Soud určí trest v rozsahu zákona. Zákony tvoří ti, které jsme si zvolili. Pokud se ti to nelíbí, příště vybírej lépe.

marci1

Může dostat 3 až 10 let. Za zabití dvou mladých lidí. Takové jsou naše zákony. ☹

Kryšpín

Drap nemohl jsem vybrat lépe, poněvadž takové dle mého názoru mírné zákony jsou zde již od Velkého hedvábného sametu, kdy naši otcové a dědové bojovně řinčeli dozickými klíči a juchali budovatelská hesla kapitalismu nejsme jako oni, poněvadž v té době jsem běhal po húbách.

Ale jinak se vyrovná ze zabití blízkého feťákem, neb alkoholikem, příbuzný jinak feťák, alkoholik, celebrita případně senior který jednou týdně jede na ohromné slevy vynikajícího zboží do Kauflandu. Ovšem je tady několik milionů slušných občanů, kteří jsou denně v silničním provozu vystaveni na důvěře a milosti fetkám a bumbálistům.

Frontinus

Na takové máme nástroj, který se používá běžně v Německu, zatímco u nás jsem ještě neslyšel, že by se toho někdo odvážil: Vražda v nepřímém úmyslu. Prostě když se někdo chová jako enormní hovado a ohrožuje několik lidí pravděpodobnou smrtí a je mu to buřt, je to pokus vraždy. V Německu je za vraždu jediná sazba, doživotí. A vzhledem k výše uvedenému hrozí i mimořádně nebezpečným pirátům silnic – a to i když nikomu náhodou neublíží.