Rybejsma

Je třeba povolení od státu k cestování do práce vzdálené 40 km busem od města?

Povolení k cestování do práce, která je 40 km busem od města.

PS: mám na mysli povolení od státu na to, že opouštím město.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ты здесь не в Pоссии

Další odpovědi
Dochy

Pokud nemáš soudem udělený zákaz (např. domácí vězení) tak si jezdi kam chceš.

elkon

Co je to za hloupost? Ty jsi z jiného světa? Kup si lístek a jeď. To vypadá, že pocházíš z Moskvy

da ny

To si děláš legraci nebo žiješ na jiné planetě?

Schluker

Povoleni? Koho a na co? Potreba bude urcite jizdenka na autobus…

Edit: to rozhodne potreba neni, uz davno nejsme nevolnici, pro ktere to platilo :)

nyjono

TVL, to je teda zase inteligentní otázka.

aliendrone

Záleží na místních podmínkách, např. v bývalém SSSR si v určitých „zakázaných oblastech“ (obvykle příhraničních, ale i jinde, např. poblíž strategických objektů) potřeboval k cestování „bumážku“ (povolení) a BĚDA když jsi ji neměl! Okamžitě s tebou do ŤURMY, kde jsi pobyl třeba i několik dní, než se uráčil dostavit nějaký pracovník Výboru státní bezpečnosti tě vyslechnout a propustit (Co kdybys byl imperialistický špión a počítal strategické zemljanky civilního obyvatelstva!!?). ;) :D :D

Taktéž za války apod. okolností je volné cestování různě omezováno, u nás (naposledy co si pamatuji) to bylo při povodních (aby se zabvránilo rabování).

Mc Merkurion

… koukám, že někdo se snaží ze sebe dělat blbce a tím upoutat pozornost … takový požadavky nemaj snad ani v Koreji … otázky mluvěj sami za sebe: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mezinarodni-normy-iso-o-co-jde … a pochybuju, že na uzavřeným oddělení v Bohnicích maj přístup k internetu …