sisinec123

Je tohle psychóza?

Řadí se do příznaků psychózy i „touha“ po krvi a zabíjení nebo to je jiná nemoc? Dost se zajímám o duševní poruchy a na internetu jsem o tom žádný článek nenašla, tak mě napadlo zeptat se tady. Nemyslím tím masochismus a sadismus. To je sexuální upokojení. Myslím tím například myšlenky na krev a zabíjení.

Nejlepší odpověď
anonym

Pravděpodobně díte o disociační poruše. Viz „Disociační trans a stavy posedlosti“. Pokud ne, pak se nejedná o poruchu, nýbrž pouze o zesílení vnímání negativních emocí → může být projevem mánie, hyperkortizolismu, spánkové apnoe, … Psychóza ni psychopatie s tímto nesouvisí. Psychotik neztrácí kontrolu nad osobností – pouze dojde k převládnutí jedné strany osobnosti. Každopádně fundovanou odpověď podá jedině odborník. Zdrojů však skýtá tento svět mnoho. Vězte však, nejedná se o nic závažného. To byste sem nepsala. Stejně jako někdo blouzní o zabíjení atp. → málokdy se prokáže cokoliv vážnějšího. (Zde sázím na vtip pana Kantorka: Horší, než najít bombu v autě je, když ji nenajdete!)

Další odpovědi
anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sadismus_a_ma­sochismus

gecco

Myslím, že se příliš koukáš na ´krawiny´ v TV…
Namísto toho se uč – třeba si nastuduj význam slov dříve, než je použiješ (v tomto případě „psychóza“)…
😁

lexx

špatně hledala