hapiky

Je to především lidská chyba, že rostliny vymírají rychleji než živočichové?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/rostli­ny-vymiraji-rychleji-nez-zivocichove/r~1423a0b­48c3811e98aa4ac1f6b220e­e8/

Nejlepší odpověď
annas

Za vším hledej člověka. Ten, kdo se snaží upozorňovat často na neekologické zásahy v oblastí zemědělství, půdy byl lčasto nepřítelem.

Sice stále se mluví o ekologickém zemědělství, ale přírodě bude trvat dlouho, než se vzpamatuje . Příroda vždy vytvoří to lepší než člověk uměle. Příroda nedělá chyby, člověk ano.

Souvisí to se změnou krajiny, bohužel mizí podmínky pro přirozený í potravinový řetěze , chybí louky s květinami, s timi i hmyz, drobná zvířata,umíraji včely. .

Tráva se neseká ručně, i když se dnes obnovují pastvy pro dobytek, stále je to málo.

Ke kvalitě půdy i plodin přispěly i nové – často negativní – postupy v zemědělství, na pozemcích, na zelené louce či úrodné půdě,se staví domy, továrny, tudíž orné půdy ubývá.

Na zahradách se nepěstují původní rostliny, bylinky, ale spíš dekorativní atd.

Ale není to jen to, co jsem zmínila. Je mnohem víc činitelů, které mají vliv nejen na přírodu.

Vědci řeší i nové způsoby stravování z důvodu zvyšování počtu lidi.

„jak se budeme v budoucnosti stravovat?.

" Ať už půjde o maso pěstované v laboratoři, hmyz nebo rostlinné proteiny, přechod bude pomalý, ale možnosti jsou rozmanité a nápady stále přicházejí. Kdo ví, co budeme jíst za 30 let, ale jedna věc je jistá: Naše cesta za změnou již začala.“

https://www.bas­f.com/cz/cz/m­edia/creating-chemistry-magazine/food-and-nutrition/how-will-we-feed-ourselves-in-the-future.html
Copyright © BASF SE 2020

Další odpovědi
Kepler

Kdesi jsem četl, že v dějinách Země jde o šesté hromadné vymírání druhů, přičemž poprvé známe jeho příčinu: člověk.

Hufnágl

Ano, je to lidská chyba, protože se zvýšil počet vegetariánů, kteří spasou co se dá.

RyuzakiKate

Ano. Myslím, že pár starších generací ještě potřebuje „vychcípat“, aby se udála podstatná změna, která zatím přichází „zezdola“.

Ad Kepler: Je to přímo knížka, která se jmenuje Šesté vymírání.
Ad Hufnágl: Velmi rozumná odpověď. A ten dobytek žere asi co…?