Avatar uživatele

Je to možné,aby záměna písmenka vyvolala takové emoce ?!

Včera jsem vložil příspěvek http://www.odpovedi.cz/…

Místo písmene T mělo být V a je zřejmé,že jsem to tak i myslel. ....Nejsem pro "V"tykání,ale ti mladí by si měli uvědomit,že vykat staršímu je slušné!

Doplňuji:
Říká vám něco spojka ale ?
Jak zní ta věta s vloženým písmenem V ?
Nejsem pro Vykání,ale ti mladí by si měli uvědomit,že vykat staršímu je slušné!
Přečtěte si to ještě jednou!
P.S. Škoda,že tu není nějaký učitel jazyka českého!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jistě, vykat dospělému člověku - ať již mladšímu či staršímu - je slušné. Ale na internetu se to nedodržuje. Každá komunita má svůj návyk a nemůžete říct, že je dobrý či špatný. Lidé se na internetu schovávají za své nicky a mají rádi stejné věci; z toho důvodu si často tykají, protože u nikoho nevíte, kolik je mu let a je kolikrát daleko raději, když ho ostatní berou spíše jako kamaráda, než "dospělého člověka".

Já třeba zase tykám všem studentům z mé školy bez ohledu na věk - a to i lidem z dálkového studia, protože ve škole mají stejný statut, jako já. Zatím si nikdo nestěžoval a naopak mi pár lidí nezávazně na sobě poděkovalo, protože se báli, jak budou ve škole přjati. Zase co mi říkal kamarád, tak u něj na škole je to jinak, tam je nutnost všem lidem z dálkového studia vykat.

Každá komunita má svá nepsaná pravidla a je dobré je dodržovat. Už jsem na těchto stránkách nějaký čas nebyl, předtím bylo naprosto normální, že se zde vykalo a tudíž jsem to přejal i já a měl by to přejmout každý nováček, co se chce v dané komunitě vyskytovat.

Pokud se tak neděje, pak o to jednoduše ostatní požádejte, že si nepřejete, aby Vám tykali. Pokud to nebudou dodržovat, tak byste se měl povznést nad věc a měl byste být moudřejší, než jsou oni a prostě to přejít, to Vás opravdu tolik štve, že Vám na internetu neznámí lidé bez obličeje tykají? ;)
Doplňuji:
Budu reagovat ve Vašem duchu: "A ti 'staří' by si měli uvědomit, že na internetu fungují také určitá nepsaná pravidla. Možná špatná, ale neplatí zde rozhodně pravidlo jako ve skutečnosti, že se automaticky dospělým lidem vyká."

My 'mladí' v tom vyrůstáme a přijde nám to naprosto normální a pak to automaticky aplikujeme i na webové stránky, kde převládají také 'starší lidé' a oni jsou zvyklí si automaticky vykat. Rozumný člověk by se měl přizpůsobit většině a předem se na pár příspěvků podívat, zda-li se v dané komunitě tyká anebo vyká. Pokud se nepřizpůsobí, ale nedělá problémy a jde pouze o takovou drobnost, jako je tykání, pak by zase měla být rozumná komunita a nehrotit to, pokud je uživatel jinak cenným příspěvkem do komunity. Stejnětak některé 'mladé' může rozčilovat to, že jim starší člověk automaticky tyká, i když jsou dospělí a jsou jednoduše mladší. Anebo úplně stejně byste se měl rozčilovat, proč všichni 'mladí' chodí např. na Cimrmany, apod. - tedy do divadla - v normálním oblečení a nejdou v obleku. Proč řešit takové maličkosti, které nikomu neubližují? A pokud vám ubližují, pak se zkuste zamyslet, jestli není náhodou chyba ve Vás. Občas je lepší prostě některé věci neřešit a mávnout nad nimi rukou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Neplácej kraviny, doktore! :-)

Víš to, že lhát se nemá, tohle tvoje tvrzení je kardinální lež, kdybys místo slova "vykání", napsal třeba "bykání" nebo "cykání", tak bych ti to žral, ale že ses přehmátl až na "t", to nám tady netvrď. ;-)


Avatar uživatele
Zlatý

jo je ...a bude hur !!!


Avatar uživatele
Zlatý

žádný emoce
jednoduše ste řek jak to vidíte,
akorát by mi zajímalo kolik vám je let pane
teda snad nejsem moc drzá -zvědavá


Avatar uživatele
Zlatý

No to je hrozný ta dnešní mládež.Těším se až budu v důchodu tak n
Doplňuji:
Až budu v důchodu,vezmu na ně hůl.:-)


Avatar uživatele

to je nejaká divna klávesnica, kde susedí V a T.
žeby nejaký čínsky šunt?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

irisx

Na chatu tykám a v diskuzi vykám i Vykám, v dopisech Tykám i Vykám, to i v těch poslaných e-mailem. Bylo by hrozné, kdyby si kupř. hráči on-lineové hry při plánování strategie společensky vykali, nemyslíte?

Avatar uživatele
Pokročilý

Kamionacka09

Proc mam pocit ze Dr.BAN je nekdo uz tady hoodne znamej:)

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Raději to neřeš. Nepřítel nakukuje ...:-)

Avatar uživatele
Bronzový

vlk samotař

Nejsi sama komu se to zdá.

Avatar uživatele
Bronzový

GM

Neblázněte, že by se ten dr. zdvojil? Nedávno jsem mu tykla (bylo to poprvé co jsem se neudržela a zareagovala na jeho otázku) a následně jsem obdržela od administrátora ban za moji odpověď jinému uživateli odpověď jinému uživateli týkající se otázky dr. A. Můj první ban v životě.

Avatar uživatele
Bronzový

vlk samotař

Budu VÁM vykat ať jste spokojen.

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

Příspěvek smazán administrátorem.

  • Vložena před 1794 dny
Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

nějak vás nechápu :(

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

teď tykáš nebo vykáš? ;-)

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

a to je ten problém vykání na internetu, mluvím vykáním na Dr. BAN :)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.