Je to možné?

zapojil sem sluchátka do notebooku s tím, abych vyřadil svůj mikrofon (potřebovala mi kamarádka něco pustit na jejím počítači přes skype) a ony ty sluchátka sloužili jako mikrofon, je to možné? (potom sem tam dal pokazené sluchátka a už to nedělalo problém)

Nejlepší odpověď
Alesh

Jistě, reproduktor převádí elektrický proud na zvuk, mikrofon obráceně. Pokud zvukovými vlnami rozkmitáš membránu repráku, tak na druhým konci čili na drátech ti budou vznikat elektrické impulsy.

Další odpovědi
Zplic

A jaká je v tomto případě kvalita zvuku?

P.T.

Taky jsem to nikdy nezkoušel. Teď jsem si to na Skypu v tetovacím hovoru zkusil a funguj to 🙂 Mazec 🙂 Kvalita zvuku byla normální (na IP telefonii).