Vitek04

Je to krádež z prvního hlediska, když ukradnu něco někomu co má nelegálně ?

Když někomu ukradnu něco, co má nelegálně, je to krádež. (Např. Když budu u někoho na návštěvě, a např. tam bude mít marihuanu, kterou má nelegálně – a já mu jí vezmu, je to krádež z pravního hlediska a mohou mně za to odsoudit ? (Protože vzhledem k tomu, že to má „nelegálně“ nemůže to být jeho „oprávněným majetkem“. A měl by tam kameru a já bych byl natočen přímo při činu a nahlásil mně, uznala by to Policie nebo soud jako krádež ?

Nejlepší odpověď
Mirek Darvas

Jiné, specifikuji sám

Ano stále je to krádež protože si to ukradl tomu kdo to ukradl a tím se stávaáš ty tím zlodějem lepší at to má ten původní zloděj než si dělat starosti s policií když jsem s ní nemusel mít nic společného

Další odpovědi
Pepa25

Ano

Samozřejmě. Jakékoliv přisvojení si cizí věci je krádež. Je úplně jedno, jak ji dotyčný nabyl. Samozřejmě dotyčný se asi nepřetrhne, aby to hlásil, ale to rozhodně není vyviňující nebo polehčující okolnost.

paul1

Ano

Emefej

Ano

CTTON

Ne

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.