Je set-top box v odkazu níže dostačující?

https://www.tvfre­ak.cz/recenze-test-dvb-t-set-top-boxu-technisat-digitmod-t1/2039

mám pár otázek

  1. je k tomu potřeba anténa? v baráku mám přípojku ve zdi r/tv a sat na koaxiální kabel… stačí když to přes koaxiální kabel zapojím?
  2. v popisku v odkazu píšou: Nelze ale nastavit typ výstupu (RGB nebo kompozitní). Co to znamená?
  3. Vytknout by se mohla absence digitálního výstupu, vzhledem k zaměření přístroje to ale určitě nevadí. Co to znamená?

Nejlepší odpověď
briketka10

Není. Je potřeba zakoupit modernější typ.

Další odpovědi
Kepler

Dostačující na co? Ani jsi neuvedl jakou TV máš.
Tento STB je určen k převodu digitálního DVB-T signálu na starší a nyní již nepoužívaný analogový signál. Je tedy určen pro staré CRT televizory (bedny s vakuovou obrazovkou). Současné LED televize už jsou na příjem DVB-T uzpůsobeny, tedy STB nepotřebují.
ad 1. Anténa je samozřejmě nutná a funguje i ta dosavadní. Výstup z anténní zdířky je nutno zapojit nejdříve do STB a odtud do SCART v TV.
ad 2,3 – pravděpodobně to pro tebe nemá význam

V současné době je už ale aktuální jiný typ STB, protože se už zavádí norma DVB-T2. Některé nové LED televize už ji mají (nutné je DVB-T2, HEVC 265) pro starší typy je nutné STB dokoupit.

Jiří Bohumil

Pouze na omezenou dobu. Viz odpověď Keplera- odstavec druhý.

autacek

Kup si novou televizi, toto je do budoucna naprosto na nic.

Hlada

Set top box je naprosto dostačující a bude ještě nekolik let ke spokojenosti sloužit ve spojení s televizorem, který má vstup SCART.

  1. – Je potřeba anténa. Jakákoli. Na STA bude fungovat dobře.
  2. – Jsou to jiné způsoby připojení zobrazovací části televizoru. V tomto případě je nejjednodušší spojení s televizorem, který má vstup na konektoru SCART.

3.- Autor má na mysli to, že přístroj je určený pro starší televizory, které ještě nemají digitální vstup, takže absence digitálního výstupu nevadí.