vevinka007

Je těžké skákat na koni přes překážky a naučit se cválat?

No klusat a krokovat umím na koni i klusat přes kavalety, možná bych zvládla i klusat přes menší překážky:) A to už jsem zkoušela, nic to není, zkoušela jsem to na poníkovi!
Ale co cválat? Jo jednou jsem to zažila ale přeletěla jsem přes koně protože se zohnul :D
A je těžký teda se naučit cválat? A skákat přes překážky?
Myslím, že klusat umím hodně dobře a jsem připravená se naučit cválat a po cvalu na menší křížky, děkuji za odpovědi všem =)
Doplňuji:
Bohemica: Ale ruka už je v pohodě, s ní už hýbu normálně, akorát jí zcela nenarovnám, jinak je v poho!
A mám odborný trénink, jednu trenérku, ona skáče i 120 cm a má licenci!
A koncert ještě zařízený nemám;)

Nejlepší odpověď
anonym

Už jsi se na to ptala a dostalo se ti celkem zevrubné odpovědi. Cval je pohyb koně, který je řadou cvalových skoků. Až zvládneš cval, můžeš pokračovat v překonávání lehkých překážek ve cvalu. Kavalety se překonávají v klusu. Jezdíš už několik let, zlomila sis ruku a stále ti nedochází, že to, čeho chceš dokázat, lze pod odborným trnérem dosáhnout za několik týdnů nebo měsíců. To záleží na počtu tréningových hodin a tvém talentu. Jezdectví se nedá naučit bez odborného vedení, tak už to konečně pochop! Ani dokola podávané otázky zde, tě jezdit, cválat a skákat nenaučí. Navíc se jedná (jak už jsi sama zažila na vlastní kůži) o poměrně nebezpečnou aktivitu, pokud nemáš potřebné vybavení a vedení, ale i tak nelze případný úraz zcela vyloučit. Rozhodně je to méně bezpečné než zpěv. Už máš zajištěný ten koncert?
Doplňuji:
Skoky do 120cm patří do soutěží nižšího typu a licence jezdce nedělá trenéra. Kdyby tvoje známá byla i trenérka tak bys po těch letech, co se vozíš na koních neměla nedostatky, o kterých píšeš.

Další odpovědi
Natty*

Učit se cválat je jako učit se klusat.
Učit se klusat přes kavalety je stejné jako učit se skákat přes křížky.
Dej tomu čas a pevné nervy!!