Avatar uživatele
vevinka007

Cval na koni

Zítra se budu učit cválat na koni, bojím se:/ Bojím se pádu!
Je to lehčí než klus ? Proč!
Potřebuju zdůvodnění, proč je to lepší nebo horší než klus a tak..Děkuj

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, briketka10 před 3288 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Když máš strach, tak na koně nelez! Děláš potom chyby a kůň vycítí tvojí nejistotu. Už sis jednou po pádu zlomila ruku, několikrát jsme tady spolu probíraly, že po několika letech "vožení se" na koni, s bilancí jedné zlomené ruky, získání strachu a téměř žádných zkušeností a znalostí bych ti vůbec nedoporučovala pokračovat. Stále dokola ti vysvětluji, že bez odborného vedení a vhodného školního jízdárenského koně je to ztráta času a navíc poměrně riziková záležitost. Pokud nemáš možnost někoho takového v rozumné vzdálenosti vyhledat, raději toho alespoň na čas nechej, dříve než přivedeš někoho do maléru! Pokud nemá ta tvoje "paní" trenérské oprávnění, nemá povolení k provozování takové činnosti, nevztahuje se její pojištění na tvou osobu v případě dalšího úrazu, pokud nepoužívá všechny předepsané ochranné pomůcky koně i jezdce atd. atd. opravdu riskujete průšvih. Raději se věnuj tomu zpěvu!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

já osobně kdybych se bála na koni jezdit , tak bych na něj nesedala

Ve cvalu to vyhazuje ze sedla víc než při klusu, ale pohyb je měkčí a vzletnější. Je třeba se naučit držet horní část těla klidně a nehoupat se v rytmu cvalových skoků sem a tam. Obě tvé sedací kosti musí být v kontaktu se sedlem a nesmíš s nimi poskakovat (klapat) . V terénu je lepší přejít do lehkého sedu. Odlehčuje koňský hřbet a usnadňuje koni cválání. Proto je lepší pro cval zkrátit třmenové řemeny asi o dvě dírky a horní částí těla se lehce nakláněj dopředu. Tak se zadkem dostaneš mírně ze sedla a koleny a patami odpružíš pohyby koně.

v odkazu máš vše pěkně popsané
http://www.koniny.ic.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
radce

Při klusu vysedáváte, což je docela slušný "záběr" na nohy. Při cvalu jste stále ve třmenech, což je také slušný trénink, navíc se ještě musíte koleny držet koně a více udržovat rovnováhu.
Pokud pojedete s učitelem, tak se s ním před cvalem dohodněte na nějakém signálu aby zpomalil, abyste měla čas si odpočinout.
Pádu při cvalu se nemusíte bát více než při jiném zúůsobu jízdy...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
miláššek :*

Určitě cval , tělo máš v rovnováze a u klusu musíš vysedávat , což se u cvalu neděje. A když se bojíš , tak na koně nesedej .Kůň to vycítí a může tě třeba kopnout nebo dokonce i schodit.Domluv se s trenérkou , aby ti to nejdřív ukázala , jak a co . Když se na to budeš cítit , můžeš to zkusit , ale pod dohledem trenérky. A když ne , tak to nechte třeba na tu doba , až se na to budeš cítit.Přeju ti hodně štěstí.. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

Je to lehčí než klus!! Mám s tím dokonce i vlastní zkušenosti :) Klus je základ a pokus umíš dobře klus, tak ti cval nebude dělat problém. Ve cvalu jde akorát o rovnováhu, držení těla a samostatné držení abys nespadla, ale klus.. tam ti to drncá a je to mnohem horší. Pokud by ses nemohla nějak udržet, tak si stoupneš do třmenů a máš to hned jednoduší :). Jediné v čem je tak nevýhoda cválat je to, že je to rychlé a pokud nemáš dobré základy, tak se moc neudržíš :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

@hanulka11- promiň, nic ve zlém, ale vevinka je třeba spíš trochu probrat k rozumu a ne se ji snažit teoreticky naučit cválat. Podívej se na její aktivity a budeš mít jasno :))

před 3288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

souhlasím s tebou ...... díky

před 3288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:)))

před 3288 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

mám strach jen koni dát travičku do tý
velký huby, když vidím ty jeho velký zuby :D))

před 3288 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata