dennis15

Je tento program v nesouladu se zákonem?

Zdrojový kód:

using System;
using System.Collec­tions.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace Dotaznik
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Console.Write­Line(„Vítejte,\nna­pište prosím tyto informace:“);
vyplnovani:
Console.Write­Line(„Jméno (křestní):“);
string jmeno = Console.ReadLine();
Console.Clear();
Console.Write­Line(„Příjmení:“);
string prijmeni = Console.ReadLine();
Console.Clear();
Console.Write­Line(„Datum narození:“);
string datumNarozeni = Console.ReadLine();
Console.Clear();
Console.Write­Line(„Místo narození (město):“);
string mistoNarozerni = Console.ReadLine();
Console.Clear();
Console.Write­Line(„Stát:“);
string stat = Console.ReadLine();
Console.Clear();
Console.Write­Line(„Děkujeme za vyplnění dotazníku,\npro kontrolu:\nJméno: " + jmeno + "\nPříjmení: " + prijmeni + "\nDatum narození: " + datumNarozeni + "\nMísto narození: " + mistoNarozerni + "\nStát: " + stat);
klavesa:
Console.Write­Line(“\n\nPokud jste našli chybu, stiskněte ‚C‘.\n\nK tomu, abyste se podívali, k čemu jsme tyto údaje potřebovali, stiskněte ‚U‘.\n\nPro ukončení stiskněte cokoliv jiného.„);
ConsoleKeyInfo stisknutaKlavesa = Console.ReadKe­y(true);
switch (stisknutaKla­vesa.Key)
{
case ConsoleKey.C:
goto vyplnovani;
case ConsoleKey.U:
System.Diagnos­tics.Process.Star­t("http://super­mcserver.wz.cz/do­taznik.html“);
goto klavesa;
default:
break;
}
Console.Clear();
Console.Write­Line(„Děkujeme, že jste byli obětí žertíku.\n\nPro ukončení stiskněte ‚escape‘.\n\nPro zobrazení web stránky s více programy stiskněte ‚V‘“);
ConsoleKeyInfo stisknutaKlave­saKonec = Console.ReadKe­y(true);
switch (stisknutaKla­vesaKonec.Key)
{
case ConsoleKey.Escape:
break;
case ConsoleKey.V:
System.Diagnos­tics.Process.Star­t(„http://pro­gramyvczdarma­.jex.cz/“);
break;
}

Nejlepší odpověď
SeptikB

Pokud to má být „žertík“, měly by tam být pikantní otázky osobnějšího charakteru, a né údaje z občanského průkazu. Takhle skoro určitě porušujete zákon, osobní údaje smíte zpracovávat jen se souhlasem a zároveň musíte druhou stranu informovat, k jakému účelu je budete používat. Pokud by si postižená osoba našla dobrého právníka, máte problém, viz Zdroj.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/oou/cast1h2­.aspx