elexirio

Je technicky možné, aby výrobce mobilů např. pomocí „backdoors“ ve firmwaru vyřadil své výrobky (mobily) z provozu?

Byla by třeba firma Huawei schopná „znehodnotit“ své mobily na území USA v případě válečného konfliktu Čína vs. USA?

Nejlepší odpověď
icurusL

To není možné jen technicky, ale prakticky.

Další odpovědi
zjentek

Pokud není mobil připojen k datům v éteru, nikdo s ním „čarovat“ nemůže a nebude. Horší bude, když se připojí na síť, to je pak průser. (;

Dochy

Je to možné. Někteří výrobci například nabízejí registraci telefonu a zabezpečení od nic. Takže i v případě krádeže je pak možné telefon vystopovat, nebo vymazat a dálku citlivá data. To co popisuješ je technicky to samé. Jen jde o to kdo má právo telefon ovládat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.