paul1

Je tato činnost žížal opravdu jen pudová?

Jako každý rok v tomto čase sázíme cibulku ze sazečky. A každý rok se opakuje něco zajímavého, co by člověk od žížal nečekal. Po krátkém čase, dokud cibulky nezakoření, žížaly sem tam nadzvednou cibulku z hlíny a otočí ji obráceně. Tím pádem vršek cibule začně hnít a to je asi chuťovka pro žížaly, i když to musí být dost hnusné. Jak asi na tuto fintu přišly? Přemýšlí trošku?

Nejlepší odpověď
Drap

Nepřemýšlí, chovají se pudově.

Další odpovědi
Viktorie II.

Přemýšlí, protože se takto snaží dostat pod povrch zeminy nějakou potravu.

paul1

K "Viktorie II.: Až teď jsem si uvědomil, že sem tam bylo vidět trčet suché stébla trávy zatáhnuté do země. Takže asi jejich dílo. Ale že je napadne otočit tu cibuli?

Viktorie II.

paul1, máš na záhoně ještě něco jiného, než cibuli?

paul1

Na jednom záhoně před 3-mi dny posetý hrách. Další záhony ještě jsou prázdné. Na druhou polovinu pole budeme sázet brambory, ale to až po 1,5,2022.