Avatar uživatele
Postmaster

Je strach z problémů továrnou na životní neúspěch?

Už jako dítě jsem vše násilně rozebíral, abych tomu porozuměl a rodičů se pořád na něco ptal, můj otec pořád něco technického vynalézal a nechával si to patentovat v naivní naději, že zachrání pitomé lidstvo před bídou a zaostalostí.
Často slyším to nejde realizovat, vše, co nejde realizovat to je pro mě velikou výzvou abych našel způsob, jak to realizovat, pokud bych někomu před sto lety povídal o tom, že zde bude za sto let; televize, internet, mobilní telefon s internetem, bankomat, samoobslužná pokladna atd. a že budeme létat do vesmíru, tak by mě lidi brali za blázna.
Proč vlastně u mnohého dochází k tomu, že se to uzavře do časoprostorové konzervy a už se to evolučně nemění? Příčinou je vždy strach z neúspěchu, strach je továrnou na neúspěch. Nejúspěšnější lidé nemají strach z neúspěchu, a tak realizují něco nemožného jako je třeba; mobilní telefon, televize, internet, bankomat atd. pořád platí z díla se pozná tvůrce to je můj vzkaz moudrým lidem na internetu.

Zajímavá 0 před 987 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jiná odpověď

Neni

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
df

Jiná odpověď

Co konkrétně se pro příklad uzavřelo do časoprostorové konzervy? Třeba Tesluv oscilátor, kterým málem zboural jednu ulici v novém jorku tím, jak ji pořádně rozhoupal? A jak mu FBI po smrti tyhle vynálezy a všechny jeho spisy s nápady a poznámkami (odvezeno nákladním autem) odvezli z jeho hotelového pokoje s sebou do časoprostorové konzervy a pak tajně používali až do dnešních dnů? Např Fukušima.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jiná odpověď

Dá se říct že ano. Ale zpravidla také chrání před katastrofou. Otázka je, co je lepší. Někteří z těch odvážných se proslavili a vybudovali či dál budují impérium (Musk, Ford, Siemens, Bosh, Edison,…), Jiní, a my je zpravidla ani neznáme, zkrachovali a neštěkne po nich ani pes.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání