FlAsh_7

Je stativ Manfrotto BeFree Advanced Carbon dobrý na fotografování krajiny?

Odpovědi
Smack

Zbytečně dráhy, stačí ti GoPro 4K.

elkon

Stativ nefotografuje, foťák je to hlavní. Já třeba používám stativ Velbon EX-330Q a jsem spokojen. Foťák Nikon D 5200 s objektivem Nikon AF -sDX 18–105.

Emefej

Neznám tento typ, vypadá náramně a určitě bude kvalitní. Já osobně bych ho nechtěl, praxe mě naučila, že aretace noh pomocí otočných pstenců stojí za prd (poznáš sám). Daleko spolehlivější a rychlejší je aretace zaklapávacími klipsy – jako je tenhle – https://www.fo­toskoda.cz/man­frotto-mk055xpro3-bhq2-stativ-s-hlavou/