Ma007

Je správné, že přestupkový referent při řízení ÚJ vybírá jen nějaké „čučky“ a neumožňuje mi předkládat zásadní důkazy?

Při mém napadení v kadeřnictví, jsem se bránil jedním úderem pěstí agresorovi, protože jsem už jím byl natlačen až na zeď a nemohl jsem dále ustupovat anebo utéct. Důvod, proč jsem do kadeřnictví ale zašel, referent řešit nemíní. Prý ho zajímá jen situace, jak jsem (dle Trestního Oznámení) „napadl“ toho bratra kadeřnice (agresora). Na prvním Ústním Jednání jsem byl několikrát napomenut, že mnou posbírané a doložitelné důkazy řešit nemíní.
Takže v dnešní době, má každý „spořádaný občan“ stát, nechat se napadat, nechat na sebe vulgárně pořvávat, nechat si vyhrožovat, nechat se křivě obviňovat z věcí které nespáchal, a ještě se u toho usmíval. Když se totiž začne bránit, tak je to buď přestupek, anebo to stát záměrně promlčí…

Detaily: https://www.vyzze-alena-sirova.cz/

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… no, taky by mne nezajímalo, proč jsi šel do toho kadeřnictví, ale kdo dal první ránu a proč …

… no, kdo napadne první bejvá většinou agresor …

… takže vlezeš dovnitř, dáš první ránu a ještě se divíš ??? … měl jsi mu dát někde stranou a ne takto na veřejnosti, todle máš za blbost …

Další odpovědi
cukrar

Vy lae máte právo se bránit, odvolat se proti rozhodnutí. Bez prostudování spisů nelze nic sdělovat, páč nikdo nevíme, jak děj probíhal, kdo (ne)mluví pravdu.

ivzez

Nabízíte dokumenty, které neosvětlují průběh události.
Proto je úřad (logicky!) odmítá přijmout jako důkazy.

Proč jste poté, co Vás po práci kadeřnice vyhodila bez zaplacení
k ní šel znovu bez doprovodu či svědka.

Poznámka: Útoku byste neměl říkat obrana.

ivzez

Pozorně jsem si přečetla Váš článek, v němž zbytečně několikrát opakujete totéž (snižuje to čtivost), a který působí dojmem „falšování“. Podle odkazu byl článek zveřejněn 19. října 2018, ale obsah článku tomuto datu neodpovídá.

Obávám se, že pomluvu s recenzí jste zaměnil Vy.

Podle popisu v článku i zde na Odpovědích nebyl útočníkem
bratr kadeřnice. → Tím, kdo první zaútočil, jste byl Vy.
Mohl jste uhnout do strany, měl jste dost času přemýšlet
o tom, kam útok povedete, …

Chybné tvrzení:
Alena Šírová je podnikající fyzická (nikoliv právnická!) osoba.
Viz
https://www.rzp­.cz/cgi-bin/aps_cache­WEB.sh?VSS_SER­V=ZVWSBJFND&OK­RES=&CASTOBCE=&O­BEC=&ULICE=&CDOM=&CO­R=&COZ=&ICO=&OB­CHJM=&OBCHJMAT­D=0&ROLES=P&JME­NO=Alena&PRIJ­MENI=%A9%EDrov%E1&NA­ROZENI=&ROLE=&VY­PIS=1&PODLE=o­soba&Action=Lis­t&IDOSOBY=a6c3162be­1044053
a
https://or.jus­tice.cz/ias/u­i/rejstrik-$firma?ico=45328552&­polozek=50
(právnickou osobu byste našel na Justici.cz)
___

Dopustil jste se celé řady přehmatů počínaje neoprávněným podnikáním
(bez živnostenského oprávnění) bez řádně uzavřené smlouvy se zadavatelkou (nebo alespoň písemné objednávky) přes svévolné nakládání s jejím PC (změna OS) po pokusy o prodej prostřednictvím „fiktivního účtu“ na Aukru bez předchozího odsouhlasení vyvolávacích cen majitelkou PC a následné „vymáhání“ peněz, na nichž jste se předem nedohodl.

Pokud jste vše uvedené nemínil jako podnikání, měl jste s majitelkou uzavřít DPP se sjednanou hodinovou odměnou. Výsledná částka by se pak řídila počtem skutečně odpracovaných (a podložených!) ho­din.

Nejpozději v okamžiku vystavení PC na FB Vám mělo být jasné,
že majitelka s Vaším postupem ani prodejními cenami nesouhlasí
a chce si PC prodat sama. (Aukci jste měl ukončit.)
__

Na mne Váš článek i Vaše vystupování zde působí dojmem,
že jste jej napsal s cílem pomluvit a poškodit majitelku PC.
Vše, co jste napsal o kadeřnici, jste měl napsat o sobě.
U ní (zatím) nic z uvedeného nevidím.

(Dala Vám Veronika souhlas ke zveřejnění svého jména a příjmení?)

Ma007

ivzez:
Právě naopak. Kdyby si referent nechal vysvětlit, co v nich může nalézt, tak by musel uznat, že jsem nepřišel „mlátit“ do kadeřnictví bratra kadeřnice, který tam ještě nebyl v době, kdy jsem do kadeřnictví přišel.
Ke kadeřnici jsem šel proto, že mi dříve slíbila, že se finančně vyrovnáme později, protože u sebe v tu chvíli neměla peněženku.
Když jsem zaplatil veškeré poplatky na Aukru, a dostal jsem od Aukra Souhrnné Daňové Doklady, čekal jsem, že mi proplatí alespoň ty, i kdyby mi nezaplatila ani korunu za můj čas. Ale místo toho si zavolala jejího bratra. On mne svým břichem zatlačil až na zeď s háky na oblečení a bránil mi tak v jakémkoliv pohybu, a také mi znemožnil jakkoliv z kadeřnictví odejít. I kdybych nějak mohl kolem něj projít ke dveřím, ty byly uzamčené.
Když už se na mne nalepil až na 10 cm jeho obličejem od mého, zvažoval jsem, jak se tomu přiměřeně bránit, protože měl na sobě brýle.
Jak jsem zmiňoval, jsem epileptik, a v tuhle chvíli jsem vnímal silný stres, tiky svalů na mé tváři a Auru, která předchází epileptickému záchvatu.
Teprve pak jsem jej udeřil (na hlavu, ale ne na místo, kde měl brýle, abych mu třeba střepy nepoškodil zrak).

Právě dnes mi před chvílí dorazila další zpráva pomocí Datové Schránky s tím, že naplánované druhé kolo Ústního Jednání se ruší, protože se předvolaný svědek (bratr kadeřnice) nemůže dostavit.

ivzez

Přečtěte si mou reakci výše.

Vaše „dokumenty“ bohužel nedokazují nic, co by se vztahovalo k útoku v kadeřnictví. Místo ustupování dozadu jste měl uhnout do strany, mohl jste bratrovi říct, aby uhnul, …

Možných reakcí bylo více, ale Vy jste zvolil útok, dokonce jste měl čas si rozmyslet, kam bratra kadeřnice uhodíte. To podle mne nesvědčí pro nutnou obranu. O tom, že Vás B. M. nemínil napadnout se zdá svědčit i to, že se po Vašem útoku stáhl, ani se nepokusil Vám ránu oplatit.

Ma007

Jak jsem psal, opravdu nebylo kam uhnout a kudy odejít anebo utéct. Po mé pravé straně byly zamčené dveře do kadeřnictví, po mé levé straně byl pult před nímž byla barová židle. Za zády, jsem měl zeď s háky a přede mnou byl její bratr, který mne na zeď natlačil. Obrázky ze Salonu:
https://1drv.ms/f/s!As­BwWrsT5iHJiM1gBcox2fr­7dDwPmw

Dle slov kadeřnice jsem měl být jejím bratrem „separován od zákazníka“. Se zákazníkem jsem jakkoliv nepřišel do styku, ani jsem na něj nemluvil, či vulgárně nepořvával tak, jak to dělá bratr kadeřnice.

A o stažení BM po mém úderu? Nešlo mi o to seřezat ho do krve anebo zabít, šlo mi o to, aby mi dal pokoj, protože jsem začal vnímat blížící se epileptický záchvat. Když ode mne odešel, tak už jsem se jeho utiskování dále nebránil. Zůstal jsem stát stále na stejném místě, a čekal jsem, až se v kadeřnictví objeví mnou přivolaný Policista.

Byla by Nutná Obrana, kdybych ho bez rozmyslu udeřil rovnou do obličeje (kam bych se kvůli jeho blízkosti pěstí stejně nedostal), a třeba mu tak pořezal oči střepy z brýlí?

Je normální někomu bránit v pohybu, a to ať už břichem či jakkoliv jinak?

ivzez

Pročetl jste celou diskuzi?

Ma007

Ano, už několikrát. Je zřejmé, že jsem si nejprve měl zapnout nahrávání mobilem tak jak to provedl bratr kadeřnice, anebo na Andělu vzít někoho ze Svědků Jehovových, aby šli do kadeřnictví se mnou.

ivzez

Ne, není normální někomu bránit v pohybu.

Ale není normální a už vůbec ne nutná obrana
na bránění v pohybu reagovat fyzickým útokem.

Ma007

O té lži: ano, to je přesně ono. A abych jednoznačně dokázal, že kadeřnice a i její bratr lžou, musel by ten referent přihlédnout k důkazům, které mám připravené. A proč že jsem šel do kadeřnictví? Chtěla po mně odvirovat a vyčistit počítač a pak ho někde prodat. To jsem provedl, a nejen že mi nezaplatila mojí práci a můj čas, ale nakonec jsem musel ze svého zaplatit marketingové poplatky na Aukru. Původně tvrdila, že u sebe teď nemá peněženku a že se vyrovnáme později. Několikrát jsem zvonil na její zvonek v domě kde bydlí. I přesto, že se vevnitř svítilo, nikdo se neozval a ani nepřišel před dům. Když mi dorazily faktury od Aukra, vytiskl jsem je, a zašel jsem za ní do jejího kadeřnictví v domnění, že mi proplatí to co jsem za její 15 let starej počítač na Aukru zaplatil. (Celkem se jednalo o poplatek za 2 měsíce, celkově něco kolem 210Kč), a očekával jsem, že mi taky dá nějakou korunu za můj čas, který jsem strávil na odvirování a vyčištění uložených přihlašovacích údajů třeba do banky , na weby a podobně. A místo toho, raději zavolala toho jejího bratra do salonu slovy „Přijď ihned sem, a vezmi s sebou nejlépe ještě někoho dalšího“.
Když přišel, strkal do mne břichem, až jsem neměl kam uhnout. Mám epilepsii a začal jsem vnímat silný adrenalín a stres, spolu s Aurou, která předchází záchvatu. Teprve v tu chvíli, kdy se na mne natlačil asi na 10cm, tykal mi, a řval na mne „co tady chceš?“, „Vypadni“, „Zmiz“, tak až v tuhle chvíli jsem se rozzhodl, že se budu bránit. Měl na sobě brýle, tak s ohledem na to (samozřejmě na vzdálenost jeho obličeje od mého, a že úderem do brýlí bych mu třeba střepy mohl zranit oči), jsem jej udeřil jinam na hlavě. Úplně bez problémů jsem schopen doložit, jak jsou oba dva prolhaní. Ale narozdíl od kadeřnice a jejího bratra, neměl jsem v této situaci žádného svědka. Takže situace bude obdobná jako Babiš a Zeman, kdy jeden druhému kryje zadek…
Druhý den, na mne podala Trestní Oznámení s tím, že jsem rozkopnul dveře do Salonu, a začal tam rozdávat pěsti. Jak můžu rozdávat pěsti někomu, kdo tam ještě nebyl??? Dveře mi odemkla ona sama, a vpustila mne dovnitř. Prostě jsou oba dva prolhaní.
O tom, jak o mně po Internetu kadeřnice šíří křivé obviňování a zvukovou nahrávku, kterou si bez mého vědomí pořídil ten její bratr poté, co po obdržené ráně odešel dovnitř do Salonu ani nemluvím. Když jsem kontaktoval Policii kvůli GDPR a křivému obvinění, tak mi po pár měsících od mého oznámení dorazila Datovkou zpráva, že je to promlčené, a že se tím nikdo zabývat nebude.

Tak ať žije pravda a slušnost naší společnosti…

ivzez

Bez živnostenského oprávnění a bez uzavřené smlouvy se sjednanou cenou jste neměl nic podnikat.

Platí sice i ústně uzavřené smlouvy, ale pokud nemáte písemnou smlouvu nebo alespoň objednávku, těžko můžete prokázat, že si od Vás kadeřnice něco objednala.

Na tom Aukru mne nejvíc zaráží ten další účet. V případě korektního jednání (míním Vaše jednání!) byste přece vystupoval pod již existujícím účtem. Jestli jste měl pochybnosti o zadavatelce, neměl jste pro ni nic dělat.

Pokud nešlo o podnikání, měl jste písemně sjednat DPP.

Jinak šlo o neoprávněné podnikání nebo o práci na černo.
_____

Další chybou bylo chodit a zvonit u ní doma → to „zavání“ pronásledováním. V takovém případě se nedivím jejímu telefonátu, jímž pozvala bratra s tím, aby radši vzal někoho s sebou.

K zaplacení jste měl vyzvat písemně a pokud by nezaplatila ve stanoveném termínu, měl jste ji žalovat.

Na výzvu (byť měla být vyjádřena slušněji) k opuštění kadeřnictví jste měl reagovat odchodem, nikoliv napadením B. M.

Kryšpín

Ma007, jsou dvě výpovědi proti jednomu, tudíž pokud jste nepoužil skrytou kameru a odposlech, nemůže být úspěch

Ma007

Ano, to je řečeno naprosto správně. Byli tam dvě osoby (resp. ještě zákazník, kterého kadeřnice obsluhovala). Je mi ale jasné, že jeho do celé situace nebude chtít zatahovat.
Kameru a odposlech použil její bratr, a ona pak nahrávku šířila po Facebooku s křivými obviněními, a popisem situace, ke které nikdy nedošlo…

Ma007

jen pro info. v tom kadeřnictví si mne zamknula. Tvrdila, že se v kadeřnictví zamyká jen když je tam sama, aby byla v bezpečí. A proč bych ho měl mlátit? Neměl jsem důvod, do doby, než mne napadl.
Veškeré doklady mám uložené na svém OneDrive úložišti. Jenže to referenta nezajímá.

ivzez

Uniklo mi to uzamčení kadeřnictví → v tom případě jste měl kadeřnici nebo bratra vyzvat, aby Vám odemkl/a.

Kdy odešel ten zákazník?
Viděl nebo slyšel něco z toho, o čem píšete?
___

Ty dokumenty se opravdu nevztahují k Vašemu útoku.
Maximálně (??) potvrdí dluh kadeřnice a Vaše neoprávněné podnikání. (To ostatně i ten článek.)

Kadeřnici jste měl vystavit fakturu a zaslat poštou.
Dluh jste měl vymáhat písemně, případně soudně.

Obávám se, že to na nutnou obranu „neuhrajete“.

Ma007

Když budete sedět na židli a kadeřnice Vám bude fénovat vlasy, kolik toho uslyšíte?

Jak můžu poslat fakturu kadeřnici, když na mé e-mailové zprávy absolutně nereagovala? Na začátku jsem jí chtěl pomoct. Ano, nejsem živnostník, a právě proto nedošlo předem ke stanovení nějaké hodinové sazby. Když vám předá někdo do ruky počítač – budete ihned schopná jen podle krabice a jeho vzhledu, odhadnout, jak dlouho bude trvat práce na něm, a za kolik se takovýhle 15 let starý krám dá kdekoliv prodat?
A obávám se, že zákazníka do toho kadeřnice nebude chtít zatahovat. Zákazník odešel mezi chvílí, když si bratr kadeřnice odešel sednout na gauč, a než přišel Policista.

ivzez

Ještě mne napadlo:

Máte uloženu tu SMSku s heslem? Ta by svědčila pro zadání práce → jinak by Vám přece heslo nesdělovali.

Ma007

Ano, veškerou komunikaci s ní (ať už e-mailem anebo SMSkami), mám uložené. Kdybych mohl tyto důkazy referentovi ukázat, určitě by vyšlo na světlo mraky jejich lží a podvodů. Stále mne křivě obviňuje z věcí, které jsem nikdy neprovedl (kybernetické útoky, upravování její webové stránky a podobně).
Fakturu jí nemohu dodat kvůli několika důležitým faktorům (nebylo to jakkoliv papírově vyžádáno, a v době kdy s tím počítačem chtěla pomoci, jsme byli díky mé bývalé přítelkyni, takříkajíc kamarádi). Prostě stále lže a křivě mne obviňuje z ptákovin, ke kterým nedošlo. To byl i ten důvod, proč nedošlo k nějaké smlouvě, kde by byla uvedena částka za odvirování a vyčištění počítače jejího syna.
A o tom, že probíhala aukce na AUKRO.CZ věděla z naší vzájemné e-mailové komunikace. Nikdy se neozvala s tím, že počítač na Aukru dražit nechce, a že si ho chce prodat sama.
I to dosvědčuje její Trestní Oznámení, kde mne sama „chválila“ o tom, jak jsem se snažil, a kde mi slibovala odměnu.