FlAsh_7

Je špatně učit se opakováním učiva nahlas?

Ze všeho nejvíc mi to funguje, ale občas si říkám, že mě to omezuje. Jak se ještě lze učit? + původní dotaz

Odpovědi
UPhelp

Když ti to funguje nejvíc, jak píšeš, tak v čem a jak tě to omezuje?
Nejefektivnější učení je to, co nám nejvíc vyhovuje a které opravdu funguje. Metod je spousta.
Techniky učení vyhledáš na internetu nespočet. Vždyť se na podobné věci ptáš pořád dokola… tobě se jen nechce učit.
Kdyby si měl skutečný zájem o nějaké to zlepšování, tak to děláš a vyhledáváš si to sám.

Drap

Proč by to bylo špatné? Každému funguje něco jiného. Pokud ti to takto vyhovuje tak proč ne. Nerozumím sice tomu, v čem tě to omezuje, ale klidně pokračuj

da ny

U některých otázek mívám pocit, že si z nás tazatel dělá „dobrý den“. :)
Není to špatně, naopak. Jinému vyhovují např. písemné poznámky. výtah důležitých dat z textu (ne vždy je možné odříkávat učivo hlasitě). Dyslektikům a osobám s jinými dysfunkcemi, bude lépe vyhovovat poslech nahrávky, mluveného slova. Každý si najde svůj způsob a co jemu vyhovuje.
https://libor­cinka.cz/4-velka-odhaleni-jak-se-snadneji-ucit-a-naucit/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Ještě v tomto kontextu lze řešit samonahrávkou a následně poslechem, ale opakování do nekonečna je efektivnější, děláte to dobře 👍. Negativní stránkou je však samonas*rání v okamžiku, když po 105té následuje výpadek v plynulosti, to už se nepředříkává, ale křičí, mnohdy se taky rozbíjejí různé předměty, které jsou zrovna na dosah končetin 🙂.