berry38

Je smlouva o dílo považována za kolidující zaměstnání, pokud je člověk v evidenci ÚP?

Vím jake je to s dohodou o provedení práce a s dohodou o pracovní činnosti, ale jak je to v současnoti s tímto typem pracovní smlouvy?

Odpovědi
ivzez

V době evidence na ÚP smíte pracovat jenom
na ákladě pracovní smlouvy na zkrácený úvazek
nebo na základě dohody o pracovní činnosti.

Smlouvu o dílo (nejde o pracovní smlouvu) mezi
sebou uzavírají podnikatelé, případně řemeslník–OSVČ
s fyzickou osobou nebo podnikatel apod.

JájsemRaibek

Smlouvu o dílo je možné uzavřít pouze jako OSVČ-podnikatel. OSVČ nemůže být v evidenci ÚP. Nejprve je nutné živnost přerušit nebo ukončit. Poté již není možno uzavřít smlouvu o dílo.