Avatar uživatele
quentos

Je slušné nekuřákovi opakovaně nabízet cigarety, když jednou řekne dost jasně, že nekouří?

Osobně mi to pak už přijde jako nemístné vnucování ze strany kuřáka, jenže prej má dotyčný nekuřák neustále do zblbnutí s úsměvem opakovat „ne, díky“. Co je na tom pravdy? Je-li tohle pravda, je pak etiketa v tomhle směru poněkud uhozená.
Doplňuji:
eLX: ne, nebylo to dvakrát, nýbrž zhruba ob hodinu celej večer. Podesátý už to vážně leze na nervy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, iceT, chudst, Mišús_ik, tom004, dědapetr, fablen, Ing.internet, suaeda, fcoop, jiriii, iwrana před 4605 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Pokud nabízí s vědomím, že ten druhý nekouří, je to od něj hloupost, provokace, poťouchlost – jak se to vezme, záleží na situaci ap.
V každém případě to ale není správné, ba nemístné..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Buď Tě šprajcuje,nebo je to blb.V prvním případě mu to vysvětlíš,v tom druhém,bych ho nevnímal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Obyčejně je to tak,že kuřák nabídne a nekuřák odpoví"děkuji nechci jsem nekuřák" následně kuřák již nenabízí,proto,že to by bylo obtěžování.Leda,že by byl sklerotik a nepamatoval by si to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Jasná provokace.
Stejně nesmyslné by bylo nutit vyléčenému alkoholikovi panáka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Je to pitomost nabízet nekuřákovi. Když nechci tak nechci, a poslal bych ho někam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jiriii

Pokud to je na zábavě či v hospodě kde kuřák už má pod kůží tak to musíš nějak skousnout asi už zapomíná že ti ji už nabízel. No a když není pod vlivem tak bych mu jasně řekl že když se zeptá ještě jednou tak mu tu krabku zmuchlám, pak ti dá pokoj.Pokud to teda není nějaký prudič…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ak nefajčiar nepríjme ponuknutú cigaretu, aj fajčiar by mal svoju zahasiť a vydržať nefajčiť.
Slušný fajčiar v nefajčiarskej spoločnosti (stačí jeden nefajčiar) nefajčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwrana

Když bych mu jasně řekla,že nekouřím a on by mi cigaretu stejně pořád nabízel,tak bych si ji od něho vzala,sežmolila ji a vyhodila.A když by mi nabídnul znova,tak bych si ji zase vzala a zase ji zničila.Určitě by ho to brzy přestalo bavit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

To tě opravdu tak zasáhlo, že ti někdo dvakrát za sebou nabídl cígo? Sorry, ale mít tyhle problémy…
Doplňuji:
No jo ale stejně, vždyť o nic nejde. Mě třeba dneska zase otravovala nějaká sociopatka v Tescu. A taky to nepíšu ublíženě na odpovědi. Je to jen život chlape… :)

Upravil/a: eLx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ing.internet

je to provokace a kuřák jen projevuje svojí hloupost…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ARIS

Toto jsem vyřešil, opakovaně mi nabízeli cigaretu. Tak jsem si ji vzal (se slovy, že mu to nebude příjemný) a pomalu v prstech jsem ji rozmačkal a nechal spadnout na zem.
Od té doby byl klid.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek