Mousinek

Je škrábání v krku spojeno jen s nachlazením a chřipkou?

a proč zrovna krk a ne jazyk?

Nejlepší odpověď
quentos

nemusí. Znám to, když celej den hodně mluvím (což bývá holt úděl učitelů), stává se mi to běžně a zas to přejde.

Další odpovědi
hanulka11

Někdy se člověku stane, že se se škrábáním v krku už probudí. Je to většinou tím,že v pokoji kde se spí je moc přetopeno a vysychá nám v krku a pak může i škrábat-je třeba zvlhčit vzduch a snížit teplotu v místnosti.
Doplňuji:
A že tě neškrábe jazyk? Protože mluvíme, dýcháme a bacily a viry vdechujeme a tím se nám „zabydlí“ spíš v měkkých tkáních krku než na jazyku.

venkovan

Taky to může být kost v krku, překřičený hlas, nadýchání prachu, málo krve v alkoholu apod. To podstatné napsali druzí.