Avatar uživatele
children

Je sauna vhodná na zablokovné žebra?

Ahoj, mám pravděpodobně zablokované žebra / skřípnutý nerv v té oblasti nebo něco takového. Je vhodné jít s tímto do sauny? Pomůže to? Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3030 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Samotná sauna asi nepomůže, ale neuškodí. V takovémto případě by byla vhodnější masáž u šikovného fyzioterapeuta.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Sauna může pomoct, protože vysoká teplota prohřeje a uvolní svaly.
Ale bez odstranění příčiny se blok brzy vrátí – najdi si dobrého maséra nebo rehabilitačního lékaře…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arachis

Teplo je sice fajn,ale asi tak extrémní není záruka,že uskřípnutí povolí. Šetřím čas a peníze a když se to stane mi,tak se vyležím ve vaně a pohodlně si lehnu pak zabalená do deky. Je fakt, že Dorsiflex k tomu, ale samo to přejde také i když za dlouho.Klidně i za měsíc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
malinak812

Myslím si, že uškodit by to nemělo. Já jsem si takto asi před měsícem zablokoval bederní páteř a zjistil jsem, že právě teplo v podobě horké sprchy na uvolnění bolesti opravdu pomáhá. Myslím si, že sauna by v tomto případě mohla být ještě lepší volba. Sám bych si rád konečně pořídil nějakou saunu domů. Výhod to má přecejen spoustu. Mně osobně se například hrozně líbí takové ty kombinované sauny

Avatar uživatele
Michálek1245

Teplo je v tomhle trochu zrádné. Můžou vám povolit svaly a ve finále vás to bude bolet ještě více. Ale jako v zásadě je sauna jako fyzio fajn, jen to chce fakt umět a nevysedávat v tom celý den. My máme saunu od https://www.sve­trelaxu.cz/ka­tegorie/sauny-7/ a využíváme ji fakt jen pár minut týdně při vyšších teplotách. A pak samozřejmě zchladit, aby se pořádně nastartovala imunita. :)

Nový příspěvek