plebs

Je řešena v rozvinutém kapitalismu v ČR výstavba bytů pro prostý lid?

Nebo každý občan se musí postarat sám o sebe toto bylo údajně heslo při předávání moci demokratům po roce 1989.
Po komunistech je trochu paneláků které již dosluhují anebo vyžadují náročné opravy.
Lepšo lidé mají většinou satelitní městečka případně haciendy pro kvalitnější bydlení.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Doporučuju k samostudiu web Ministerstva pro místní rozvoj ČR, sekce „Bytová politika“: https://www.mmr­.cz/cs/minister­stvo/bytova-politika

Další odpovědi
Ametyst

Celý život se řídím tím, že se musím postarat sama o sebe, beru to jako přirozené, a totéž očekávám i od druhých. Jenomže poslední roky ukazují, že pseudoelity mají náramnou chuť strkat nos do našich životů a domácností, buzerovat čím jezdíme, čím topíme, čím vysáváme, co si myslíme. Stejně jako v socialismu za bolševika nejsme v bezpečí ani doma. Ta nařízená přeregulovanost mi připadá jako nemožné prostředí pro to, postarat se o sebe. Jako když ti pevně svážou nohy, a řeknou „Běž, a musíš vyhrát“.

Drap

Každý se musí o sebe postarat sám.

paul1

Povětšině se musí postarat každý sám. Jsou nějaké výjimky – služební byty (armáda, policie …) byty které poskytne obe např. zdravotnickému personálu atd. Bydlení v satelitech nezávidím, je tam nuda.

magorvkleci

Každý občan se musí postarat sám o sebe.
Jak pravila Margaret Thatcher:
Žádný lid neexistuje. Jsou jen jednotliví mužové a ženy.

aliendrone

Otázka smrdí socilánarchismem a havlismem-debilismem. Stále platí „jak si kdo ustele, tak si i lehne“ a já nevidím důvod na tom něco měnit.
Přirozeně jiná otázka je umělé a velice nezdravé pseudotržní prostředí, které (nejen) nám nastolil globální kapitalismus prostřednictvím dem(ent)okracie. To se ovšem netýká jen problematiky bydlení, ale jde to napříč ekonomikou a vlastně celou společností.

Každopádně režim, který dával BEZ ZÁSLUH (a nezřídka jim NAVZDORY) jsme tu již měli a KAM to vedlo?

Věštibull

Stoupni si do řady, protože hierarchie je žebříček přirozených hodnot nebo bys snad chtěl přijít k hotovému jako dědic z řad genetické elity? Tak se přižeň.