hanny 2

Je protiprávní,když si někdo bez mého vědomí nahrává na mobil rozhovor se mnou a potom to někomu přehrává?

Nejlepší odpověď
lexx

je to mírně řečeno nekorektní a měl by upozornit „hovor je monitorován“ praxe je bohužel jiná

Další odpovědi
rigormortis

Protiprávní to je…trestné však ještě asi ne.
Hlavně jde o to, jestli vám tím byla spáchána škoda (i nemajetná)…potom se již dá uvažovat i o trestném činu, pokud přesáhlo 5tis kč.
Požádejte osobu o smazání vaší nahrávky (nejdříve ústně, potom podložitelnou formou jako je např dopis do vlastních rukou), pokud tak neučiní můžete vymáhat právo soudně (vždy je dobré jít tou smířlivou cestou-samozřejmě pokud je to možné).

CobblíkCZ

Je to trestné =)