FlAsh_7

Je pro investici lepší zlatá cihla nebo slitek?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nerozumím otázce – cihla nebo slitek jsou jen různé názvy téhož, ne? Vyrábí se v řadě velikostí, od 1 g až po 1 kg. U nás se prodávají jen zahraniční. Důležitá je ryzost a jasný původ, garantovaný puncem a případně certifikátem.

Další odpovědi
Drap

Vyjde to na stejno. Důležitá je ryzost a váha.

dudu

Praktičtější je vlastnit menší slitky, což umožňuje případný zpětný prodej po částech. Také nákup zlata se doporučuje rozložit v čase.

Arne1

Podstatné je důvěryhodný obchodník, aby neprodal nějaké falzum