Avatar uživatele
kodl67

Je pro chlapa složité naučit se šít na šicím stroji?

Tím nemyslím šít si košili nebo bermudy,ale třeba si zalátat montérky.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56, Drap před 1993 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Pokiaľ sa niekto chce naučiť šiť na šijacom stroji, dokáže to bez ohľadu na pohlavie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Není, taky to umím. Naučila mne to maminka, když jsem byl dítě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud chceš, tak je to velmi snadné. Opravu montérek a podobně se naučíš za jedno odpoledne.Taky jsem se takto kdysi učil bez jakýchkoli znalostí a šlo to snadno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

S tím nemůže mít normálně zručný člověk žádný problém bez ohledu na pohlaví. Stačí si vyzkoušet nastavení napětí horní nitě vůči spodní, aby se uzlíky tvořily uprostřed.
Na opravu montérek je lepší použít zažehlovací záplatu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Zřejmě ani ne, pár chlapů, co to uměli, jsem dřív znal. Ale dnes už je situace jiná: oděvy se nespravují, ale vyhazují, takže to neumí ani mladé ženské.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

To jsou dvě věci. Šít se CHLAP nenaučí, pokud není toooo… Ale obsluhovat šicí stroj… asi vcelku v pohodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Nezáleží na pohlaví.
Přece jsou skvěli krejčí – muži. A taky neschopné ženy. které šít neumí vůbec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Žil jsem jednu dobu s krejčovou. No, šil sem si sám a růčo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Není. Je pouze nutné se naučit správně zavlékat nitě, nastavit druh stehu a trochu složitější se naučit jaké zvolit vhodné nitě a jehly a dokázat dobře seřídit přítahy v cívce člunku a na odvinu nitě, vzhledem k použitým nitím a sešívaným materiálům. Pokud jde o běžné šití a opravy, běžných látek, běžnými nitěmi, je to jednoduché.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
miroslav.bk

Uplne stejne slozite jako pro zenu ;)
Je to jen o pristupu, nic vic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Já neumím šít na šicím stroji a nikdy to umět ani nebudu. Do těchto ženských prací se rozhodně nehrnu. Když mám roztrhnuté montérky, koupím si jednoduše nové z https://www.ar­don.cz/c/327/mon­terkove-odevy a je po problému 🙂 . Montérky nosím ze všeho oblečení nejčastěji, takže to „klasické“ oblečení si nemám kde zničit 😁 .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek