kodl67

Je pro chlapa složité naučit se šít na šicím stroji?

Tím nemyslím šít si košili nebo bermudy,ale třeba si zalátat montérky.

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ sa niekto chce naučiť šiť na šijacom stroji, dokáže to bez ohľadu na pohlavie.

Další odpovědi
dubraro

Není, taky to umím. Naučila mne to maminka, když jsem byl dítě.

Drap

Pokud chceš, tak je to velmi snadné. Opravu montérek a podobně se naučíš za jedno odpoledne.Taky jsem se takto kdysi učil bez jakýchkoli znalostí a šlo to snadno.

Hlada

S tím nemůže mít normálně zručný člověk žádný problém bez ohledu na pohlaví. Stačí si vyzkoušet nastavení napětí horní nitě vůči spodní, aby se uzlíky tvořily uprostřed.
Na opravu montérek je lepší použít zažehlovací záplatu.

Kepler

Zřejmě ani ne, pár chlapů, co to uměli, jsem dřív znal. Ale dnes už je situace jiná: oděvy se nespravují, ale vyhazují, takže to neumí ani mladé ženské.

Edison

To jsou dvě věci. Šít se CHLAP nenaučí, pokud není toooo… Ale obsluhovat šicí stroj… asi vcelku v pohodě.

nyjono

Nezáleží na pohlaví.
Přece jsou skvěli krejčí – muži. A taky neschopné ženy. které šít neumí vůbec.

jáára

Žil jsem jednu dobu s krejčovou. No, šil sem si sám a růčo.

Jiří Bohumil

Není. Je pouze nutné se naučit správně zavlékat nitě, nastavit druh stehu a trochu složitější se naučit jaké zvolit vhodné nitě a jehly a dokázat dobře seřídit přítahy v cívce člunku a na odvinu nitě, vzhledem k použitým nitím a sešívaným materiálům. Pokud jde o běžné šití a opravy, běžných látek, běžnými nitěmi, je to jednoduché.

miroslav.bk

Uplne stejne slozite jako pro zenu ;)
Je to jen o pristupu, nic vic.

Jakub Tlapal

Já neumím šít na šicím stroji a nikdy to umět ani nebudu. Do těchto ženských prací se rozhodně nehrnu. Když mám roztrhnuté montérky, koupím si jednoduše nové z https://www.ar­don.cz/c/327/mon­terkove-odevy a je po problému 🙂 . Montérky nosím ze všeho oblečení nejčastěji, takže to „klasické“ oblečení si nemám kde zničit 😁 .