FlAsh_7

Je při investici potřeba od% výnosu odečíst % inflace?

Odpovědi
Pepa25

Podle toho, jeslti chce výnos očišťovat o vliv inflace. Běžně (např. v prezentacích výsledků fondů apod.) se to nedělá.

Alesh

No tak ježíšmarjá. To snad dá rozum, ne?

L.G.

Není inflace jako inflace, pro běžného spotřebitele je na místě se více zaměřit na tu sektorovou než na obecnou míru inflace, určujícím kritériem pro stanovení „vlastní inflační míry“ jsou Vaše konkrétní výdaje v čase. Když chcete „machrovat“ zhodnocením investice, tak inflační srážku neuvádějte, jestli ne, ponižte. Ze zákona nevyplývá povinnost uvádět výnos očištěný o inflaci, takže je to na Vás👍.

Alesh

No, tak jasný, že ty fondy to dělat nebudou. 🙂