dust8

Je přesouvání souborů z disku na disk pro disky náročnější, než pokud se data mezi nimi jen kopírují?

Otázkou je také to, jetli je v tom nějaký rozdíl z hledika opotřebovávání obou disků. Když se třeba přesouvají VS kopírují data o velikosti 1 TB, tak jestli se disky více opotřebují přesunutím toho Terabajtu nebo jeho zkopírovaním? U zkopírovaní a pak třeba potřebě uvolnění místa se pak stejně musí provést smazání těch souborů, takže to taky opotřebovává disk, ale ne tak moc?

Týká se to HDD disků, ale jsou SSD disky více připraveny na tyto věci z hlediska životnosti?

Odpovědi
Dochy

minimálně… přesouvání znamená navíc mazání na zdrojovém disku což znamená krátký zápis…

Arne1

Zanedbatelný rozdíl. Leda snad že by to byl milion miniaturních souborků.