rrihamirek1

Je právně problematické zveřejnit záznam živého vysílání?

Pokud vysílám živě a beru k sobě diváky na jejich přání a dále vysílání veřejně uložím, muže pak vystupující divák zpětně hlásat o smazání? Vždyť přece veřejně dobrovolně vystoupil ve vysílání. Tím tedy měl počítat s dalším veřejným šířením.

A jako bonus – co když vystoupení sestriham a vytvořím z nej vtípky, i na zucastneneho diváka?

Odpovědi
Dochy

Já, čistě dle selského rozumu, považuju za právně problematické vlézt s plným vědomým a svobodnou vůlí někam, kde vím, že se bude natáčet, a pak začít dělat dusno.

Pokud to sestříháš a bude tam účinkující k poznání, tak pak bych teprv v tom viděl problém (pokud divák nebyl hned ze začátku poučen co že to s tou nahrávkou hodláš dělat.

Druhá věc je, jak bez lejstra dokážeš, že byl účinkující řádně poučen, či že tam vstoupil o svobodné vůli… Popravdě to GDPR podle mně z jistého úhlu pohledu asi bylo potřeba, ale pak se ho chopili právníci a byrokrati a z přirozené a potřebné věci víceméně kodifikující pravidla slušného chování v dané oblasti udělali frašku.

Edison

Nějaký zmatený. Ujasni, co vysíláš, co zaznamenáváš… Pozor na ochranu osobních údajů, kterými je i vizuální záznam. Měl bys mít písemné souhlasy a to nejen pro záznam samotný, ale i následné užití takového záznamu, jak k veřejnému vysílání, tak k dalšímu zpracování jak jej popisuješ. Ano, je to problém.