jana91

Je pravda, že zaměstnavatel po mně může chtít max. 4,5násobek průměrného měsíčního výdělku i v případě autonehody?

Je pravda, že zaměstnavatel po mně může chtít max. 4,5násobek průměrného měsíčního výdělku i v případě škody na zdraví způsobené v pracovní době autem zaměstnavatele? Děkuji za názory!

Odpovědi
ivzez

Ne, není to pravda.

4,5násobek průměrného výdělku se vztahuje jenom na škodu zaměstnavateli
nezpůsobenou úmyslně, bez požití alkoholu či jiné omamné látky.

Pokud by šlo o úmysl, alkohol, jinou omamnou látku, odpovídala byste za škodu až do celkové výše.
Pokud byste poškodila zdraví další osoby, neřešil by to zaměstnavatel…

Arne1

Přečetla sis to po sobě? Není to totiž moc srozumitelné.
Pokud tvým (neúmyslným) zaviněním dojde k poškození zaměstnavatele (jeho majetku), může po tobě požadovat náhradu až do 4.5 násobku tvé HRUBÉ mzdy. Toho se snadno můžeš zprostit tím, že si uzavřeš pojištění odpovědnosti za škodu vůči zaměstnavateli.

Mc Merkurion

… ten násobek je vohledně škody zaměstnavateli, škody na jiných, třebas právě na zdraví, se to netýká …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.