jungle-be

Je pravda, že v Jihočeském kraji je dřevokombinát ve Větřní Lučavici ? (potřebuji upřesnit název města)

Doplňuji:
Takže mám rozumět tomu, že to jsou dvě rozdílná místa se dřevozávody ?

Nejlepší odpověď
Drap

Žádné město ani obec s názvem VětřníLučavice v této republice neni.

Další odpovědi
www

Větřní a Lukavice:
Doplňuji:
Lukavice je pak závod.
To je právě ono, co hledáš.

Zdroj: www.google.com/se­arch?client=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&q=V­%C4%9Bt%C5%99n%C3%AD%20L­ukavice&spell=1&sa=X

mosoj

Jedná se o dvě různá místa. Větřní a Loučovice. V obouch byly papírny v Loučovicích výroba novinového rolovaného papíru. Jestli funguji dnes to nevím.
Doplňuji:
Ujasni si co hledáš. Ty Lukavice nejsou! v jihočeském kraji , ale s papírnou ve Větřní souvisí.

anonym

Papírny v Loučouvicích už nefungují a ve Větřní je aktuálně firma v insolvenci. Žádný dřevokombinát v těchto obcích nebyl, dřevo se do těchto papíren dováželo. Loučovice jsou pod Lipnem a Větřní na Vltavě u Českého Krumlova.
Doplňuji:
V papírnách v Loučovicích byla výroba ukončena před několika lety. Provoz
v LUKAVICI u Šumperka je odštěpný závod JIP Větřní. Vzhledem k insolvenci firmy ve Větřní, jde ke dnu i závod v Lukavici. ceskatelevize­.cz/zpravodaj­stvi…zamestnan­ci-papirny-v-lukavicich-nedostavaji…

briketka10

JIP – Papírny Větřní, a. s. v rámci konkurzního řízení Olšanských Papíren a. s. získává závod Lukavice : zdroj
http://www.jip­.cz/web/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=6&I­temid=9
Doplňuji:
papírny Větřní získal v konkurzním řízení závod Lukavice
http://www.jip­.cz/web/images/sto­ries/PDF/ozna­meni%20jip-luk%20cz.pdf

briketka10

Lukavice jsou sice jejich závod to je pravda,
ale papírny se jmenují Olšanské a sídlí ve
Velkých Losinách a ne ve stejnojmenné obci
lze to lehce najít na mapě ..

www

Lukavice jsou jejich závod ve stejnojmenné obci Lukavice.

anonym

Záškodníci opět smazli odověď, takže ještě jednou repete:
Na 2 řádcích řada chyb, ve Větřní není žádný dřevokombinát, ale 130 let staré papírny, původně největší výrobce a monopol novinového papíru.
Loučovice jsou původně pobočný závad (u Vyššího Brodu), dnes samostatný provoz.
Jinak to nejsou města, ale obce (4200 a 1900 obyv.)
viz odkazy:

http://www.jip­.cz/web/index­.php
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/109383-loucovicke-papirny-maji-noveho-majitele-obnovuji-vyrobu/

mosoj

Tak kdo chybuje Axl nebo WWW ?!!!!

anonym

Splehlivě, věcně správně a s platnými odkazy odpověděl Beer. Loučovice jsou sice v Jižních Čechách (pod Lipnem) ale papírny už tam několik let nefungují. JIP Větřní je aktuálně v insolvenčním řízení a tím pádem i odštěpný závod v Lukavici u Šumperka. Nic z těchto firem nebyl dřevokombinát, ale papírny. V Lukavici se vyráběl balicí papír pro potravinářské účely,
ve Větřní se vyráběly papírové obaly pro fast foodové řetězce, cigaretové krabičky, pergamenové náhrady. Novinový papír se mnoho let zde už nevyrábí, ale zpracovávají se zde použité obaly tetrapak k dalšímu využití (jediná linka v Evropě).

anonym

V Jihočeském kraji, jmenovitě okres Český Krumlov, je přece uvedeno jasně, že se jedná o Větřní a zjevná záměna „Lučavice“, což má být správně „Loučovice“.
Ostaní je v odkazech, včetně info o provozu.
Loučovice měly poslední zaměření na papírové ručníky, kapesníky a podobný sortiment. Kupovaly na to nejmodernější a nákladné technologie.
Proto ta zmínka na toma004, jenž, jako místní zná autentický stav výroby i vlastnických vztahů.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Drap

Zase napadáš ? Uvedl jsem správnouodpověď na otázku. V seznamu obcí ČR Větřní Lučavice, jak bylo v dotazu, takováto obec neexistuje.

anonym

Pouhé konstatování, tazatelka se píše „potřebuji upřesnit“, že překlep nedává smysl, není přínosné info, ale plané vkládání neužitečného příspěvku – podívej se na ostatní odpovědi, které chtějí pomoci.
Skutečně správná odpověď obsahuje užitečné informace, kdežto tvoje pravidelně plky jsou v duchu „nevím, neznám, nerozumím otázce, u nás je možné všechno“ atd., hlavně, že reaguješ na každý dotaz průměrně do 3 minut, ale coby chat a převážně blbě. V rubrice Právo jsi napáchal řadu škod na úkor tazatelů.

mosoj

A co s tím má dělat tazatel. To není odpověď na otázku.