Rokio

Je pravda, že počítač spotřebuje daleko více elektřiny než tablet?

Náš PC je více než 12 let starý. Mému tabletu je asi 5 let.

Spotřebuje můj tablet o poznání méně elektřiny a je tím pádem méně nákladný na provoz než náš počítač?

Nejlepší odpověď
elkon

Ano, může za to hardware. Např. zdroj.
Ale tablet nemůže nikdy svojí funkčností nahradit stolní PC. Kdo ale počítač neumí využívat naplno (zpracování a úprava hudby, filmů, fotografií, dokumentů a pod.), tak ho vlastně nepotřebuje.

Další odpovědi
Dochy

Ano, typicky počítač spotřebuje více elektřiny než tablet. A není to „o poznání“, u běžných zástupců těchto kategorií jde třeba o rozdíl mezi 3–5W u tabletu, 20–50W u notebooku a 50–200W u stolního PC (herní, nebo jinak speciální osobní počítače mohou v zátěži žrát i 500–1000W)
Tohle ber ale jen orientačně, pokud bys chtěl znát přesněji spotřebu svých spotřebičů, dají se koupit měřiče za řádově 300–700kč.