bodyguard

Je pravda, že kohout oplodní teprve až samotná vejce?

Aby se z nich mohli vylíhnout kuřátka

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Kdepak, kohout musí oplodnit slepici. Ta pak snese oplodněné vejce, ze kterého se může vylíhnout kuře. Když slepici neoplodní, kuře se z vejce nevilíhne. Vejce je pak vlastně takový slepičí měsíček :)
Doplňuji:
Hrome hrubka! Stydím se. „nevylíhne“

Další odpovědi
Deli

To by musel být kohout superman, co v kapse nosí vrták, aby vejce napřed navrtal…
…trochu se zamyslet by občas neuškodilo!

hanulka11

Kohouti bývají plodní od zhruba 7 měsíců a slepice může snášet vajíčka od 4–6 měsíců věku, nicméně kvočnou, tj. slepicí natolik duševně vyzrálou, aby vyseděla vejce a postarala se o kuřata, se však stává až později (kolem 12 měsíce). Páření probíhá tzv. naskočením kohouta. Zatímco se kohout na slepici přidržuje zobákem, dojde k spojení kloak obou zvířat a přenosu spermií, které si slepice uloží do semenných schránek a opakovaně je využívá. Proto může slepice ještě 14 dní po spáření snést oplodněná vejce. Slepice však nesnášejí vejce pouze po páření, v reprodukčním období v nějaké úžeji vymezené části roku jako je tomu u většiny ostatních ptáků. Tato vlastnost byla šlechtěním potlačena, takže snášejí i vejce neoplozená a to obvykle po celý rok.

Po snesení oplozených vajec začíná období kvokání, kdy slepice přestane snášet, neústupně sedí na vejcích a nechce je opustit; chceme-li ji vejce odebrat, reaguje zlostně. Kvočna taky přijímá málo krmiva a často vydává kvokavé nebo naříkavé zvuky, může působit jako by byla nemocná. Na břiše slepice vzniká hnízdní nažina, tj. místo bez peří, díky kterému se zlepší přenos tepla ze slepice na vejce. Sezení na vejcích (kvokavost) trvá asi 21 dní, u větších vajec o 1–2 dny déle, z menších vajec se líhnou kuřátka dřív. Jejich pípání, kterým se kontaktují s matkou, lze slyšet už den před vyklubáním. Líhnutí trvá několik hodin a probíhá pod tělem kvočny

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kur_dom%C­3%A1c%C3%AD

www

No, tak to bych neřekl (viz odpovědi předemnou).
Jak lze oplodňovat ženu bez jejího vajíčka, co kohout ve slepici oplodní, mozek ?? Přece vždy oplodnění probíhá: vajíčko+spermie!! Jenže vajíčko v době oplodnění ještě nemá skořápku. Toť vše, ale možná mne ve škole špatně učili, nebo jsem chyběl ☹
Takže odpověď: ANO

Zdroj: Učivo ZŠ

slad08

Souhlasím s Vojtou. Nikdy to nejde bez oplodnění.

Pipka

Ach ju,tak to je jistý asi jako to ,že je kráva fialová.