Je pravda, že když slečna získá titul, např. Ing., oslovujme ji paní a ne slečno i když je svobodná?

Nejlepší odpověď
anonym

Dle pana Špačka oslovujeme ve společnosti slečnou jen mladou dívku,ostatní paní,bez ohledu má-li titul či ne,pokud si o to sama neřekne a upozorní,že je dosud slečnou.

Další odpovědi
annas

Upřesním:
Všechny ženy oslovujeme paní bez ohledu na jejich stav.

Jinak opět využíváme pravidla, že oslovujeme ženu, podle jejího přání. Tedy pokud dostaneme vizitku s titulem, oslovujeme ženu „paní inženýrko“, „paní doktorko“,… Také oslovení „slečno“ si můžeme dovolit jen u velmi mladé dívky nebo v případě, že se vám tak dotyčná sama představí nebo vás opraví.

Ověřit si můžete v:

Zdroj: http://www.ipod­nikatel.cz/os­lovovani-6-pravidel-spravneho-osloveni.html

quentos

ano, je to tak. Podobná otázka tu již padla – oslovení paní vlastně podle etikety nesouvisí se stavem; „slečnu“ si prý máme nechat leda pro servírky v hospodě nebo pro velmi mladé pod 18. S titulem je však paní skutečně spojená vždy.