Je pravda, že když mě někdo udá na úřady, že něco neplním, že musím dokázat svoji nevinu? Když u soudu je to naopak ?

Nějaký vůl mě chce udat, že neodvádím daně z reklamy na webu (na webu žádnou reklamu nemám ta reklama je od provozovatele hostingu) a že neoprávněně podnikám, což není taky pravda nepodnikám vůbec, nemám žádné příjmy jen invalidní důchod.

Jak mám prokázat že něco nedělám? To je jako kdyby měl vrah prokázat, že vraždil, to je na hlavu ne?

Odpovědi
Lenjička

Myslím, že v jakékoli instituci české republiky platí, že ten, kdo udá, musí svoje tvrzení dokázat.
Takže dokud on nebude mít podklady k tomu, že neodvádíte daně, jste z obliga 🙂
Ale na úřadě by to mohli pochopit… Snad tam tomu budou víc rozumnět, než ten trouba 🙂

Fidel

To že jste hajzlík musí dokázat oni vám. (to je zásadní pravidlo) – takže buďte v klidu.

Samozřejmě situaci pomůžete pokud budete spolupracovat a řeknete vše na svoji obhajobu, ale nemusíte vůbec nic. To oni vám musí dokázat, že jste „něco“ porušil…