ne

Rozdíl mezi úřady

Jaký je přesný rozdíl mezi Pozemkovým úřadem a Katastrálním úřadem. Mám na mysli jejich činnost. Děkuji eva b.

Nejlepší odpověď
standa

Pozemkové úřady a jejich agenda:

  • zemědělské restituce
  • pozemkové úpravy I. (efektivita hospodaření vlastníků)
  • pozemkové úpravy II. (obnova venkova)
  • pozemkové úpravy III. (komplexní pozemkové úpravy s důrazem na různé krajinné prvky)

Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) a jeho agenda:

  • správa katastru nemovitostí ČR
  • provádí budování a údržby bodových polí
  • vydává základní státní mapová díla a tématická státní mapová díla
  • atd.

Katastrální úřady (jako jedna z organizačních složek ČUZK) a jejich agenda:

  • přijímá písemné návrhy na řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí České republiky
  • a další činnosti jsou uvedeny níže ve zdroji

Zdroj: http://www.stat­nisprava.cz/rstsp/ci­selniky.nsf/i/d0124