hapiky

Je pravda, když někteří lékaři říkají, že největší chorobou je strach?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=fm4OhS9N4Q8

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… dycinky se říkalo, že nejhorší smrt je z vyděšení … a pochybuju, že se něco změnilo …

Další odpovědi
Kepler

Nejen strach, ale i další stresory. O tom jsem přesvědčen i na základě vlastních zkušeností. Obecně se tomu říká psychosomatika, tedy spojitost psychického stavu člověka s nemocemi těla. Spokojený a šťastný člověk má větší šanci zůstat zdráv, nebo se z nemoci zdárně vyhrabat.

Ametyst

Zatím to říká jenom jeden lékař, a ostatní opakují jako kafemlejnek, že jedině očkování nás spasí.

Rokio

Největší chorobou je podle mě smutek, protože veselá mysl rovná se půli zdraví.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Ametyst: taky že spasí a na to nemusím být lékař. Už to tvrdím od začátku pandemie. Nebo by bylo lepší pampeliškové víno? Pan Pešek v Adéle, co ještě nevečeřela to tvrdil, protože ho pije už od mládí: „Srdce jako zvon, játra jako kámen!“ 😊

Ametyst

Kepler: 🙂 Adéla, to už jsem zapomněla. Ale nevím a jsem na pochybách, proč hned očkování a ne žádná levná antivirotika či virostatika, nebo jak se to jmenuje. Jako jsou antibiotika proti bakteriím. Opravdu medicína 21.století nic takoveho nemá, a nebo je to příliš levné?