Zungu

Je povinné platit si zdravotní a sociální pojištění?

Ahoj všem,potřebovala bych se dozvědět,jestli je ze zákona povinné platit si zdravotní a sociální?Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kenyrts

ANO

Další odpovědi
iwetax

Zdravotní ano, sociální se platit nemusí , pokud nepracujete a nejste nikde vedená nebo nepodnikáte např.: živí vás přítel. Ale jděte se radši zeptat na sociálku

mojitek

Presne tak.Zdravotni je povinne,ale socialni platit nemusite,to je Vase vec.

standa

Odpověď kenyrtse je samozřejmě správná a vychází z předpokladu, že plátce pojištění má zdanitelný příjem *), pak je ZE ZÁKONA POVINNOST platit obě složky pojitného.

Pokud dotyčná osoba nemá zdanitelný příjem *) pak je POVINNA si platit příslušné zdravotní pojišťovně ZDRAVOTNÍ pojištění.

*) mezi velmi časté příklady zdanitelného příjmu, ze kterého se sociální pojištění neplatí jsou „dohody o provedení práce“