Avatar uživatele
led

Je potykanie si jav nezvratný?

Ak sa jeden z účastníkov vráti k vykaniu, je slušné, keď druhý účastník ostáva pri tykaní? Ako je to podľa vás? A podľa etiky?
Nehovorím o pohlaví a veku, aj keď i to má na to vplyv, napríklad ak vykajúci účastník je žena.
Prosím, ale nezaťahujte mi sem internetovú netiketu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, manon, aramah, johana 56, ivzez, Drap, fcoop, Damiana, anonym před 4137 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Názory jednoho uživatele na osobní zkušenosti s tykáním a vykáním"

"Prostě si chci tykat s lidmi, se kterými máme společné zájmy a pracujeme na společné věci a důvěřujeme si a chceme k sobě být otevření. Když zjistím, že už k někomu otevřený být nechci, tak nemám problém začít mu vykat,…
Podle mne jsou záležitosti kolem tykání a vykání víc pocitové než rozumové. Je to o pociťování blízkosti anebo vzdálenosti. O sympatii.

http://deosum­.com/Articles/29-tykat-nebo-vykat.aspx
Doplňuji:
Informace z netu
Odmítnout tykání není neslušné. Jen je to třeba provést taktně. Například: „Nezlobte se, ale raději bych zůstal u vykání, jsem na to zvyklý.“ Nebo „…lépe se mi tak s partnery komunikuje.“ Ten, kdo vám tykání nabídl, by s tím měl počítat a vaši reakci bez mrknutí oka přijmout.

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/s-tykanim-budte-opatrni-muze-vam-byt-na-skodu-fnq-/podnikani.as­px?c=A080610_161116_fir­my_rady_plo

Vždycky mě štvala jakákoli nerovnoprávnost v komunikaci – buď si oba vykáme nebo oba tykáme..

Upravil/a: annas

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?aramah, vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Netuším, zda to ertiketa řeší. Z logiky věci, pokud si ti dva už tykali, a jeden z nich , bez ohledu na věk a pohlaví, začne opět vykat, je zřejmě na místě, aby se tykající zepltal, zda si už netykají, nebo zda jde jen o omyl. Pokud vykající vyká dál, je asi na místě, aby se i tykající vrátil zpět k vykání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
strapanka

Osobne to riesim jednoducho: pri praci si s kazdym zasadne vykam a vdaka tomu mozem s cistym svedomim odmietnut tykanie komukolvek, aj sefovi (hoci podla etikety sa to nema). V praci totiz stretavam kvantum ludi – som novinarka.
Donutila ma k tomu praktickost – nepletie sa mi, s kym si vykam a s kym tykam.

V sukromnom zivote je to tak, ako pise ananas – riadim sa citom.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek