vivatisCZ

Je potrestán každý kdo poruší autorská práva ohledně obrázků?

Často vidím weby, že si na web vloží nějaký obrázek. Těchto webů je opravdu spousty a proto se ptám:
1)je potrestán každý kdo vložením obrázku na web poruší autorská práva?
2)Jak to funguje u herních magazínů ty také vkládají obrázky do článků, které nejsou jejich?

Nejlepší odpověď
www

Je to poněkud jinak.
Uložením vlastního obrázku na web se ničeho nedopouštíš. Pouze ti, co stáhnou tvůj výtvor ze stránek a použijí jej bez tvého souhlasu. Mám na mysli jiné weby, než ty, které tě předem upozorní, že všechny obrázky budou ‚free‘.
To samé je to se hrami, časopisy, ap. Musí oslovit majitele, domluvit se a teprve pak jeho dílo použít.
Autorská práva chrání práci majitele jako dílo.

Další odpovědi
chudst

Kde není žalobce, není soudce. Pokud někdo daný web nahlásí, pak se zpravidla většinou (pokud nejde o komerční distribuci) v klidu majitel webu dohodne o stažení obrázku a žádná sankce z toho neplyne.

Jak je to u herních magazínů – většinou odkazují na web, ze kterého to vzali, či dělají screenshoty sami. Pokud to neudělají, tak se dopouští plagiátorství – ale zase: kde není žalobce, není soudce.