Tw!st

Je potřeba pro studování filologie na VŠ umět daný jazyk?

Dejme tomu že neumím španělsky ale chci se to naučit a zároveň se chci přihlásit na VŠ a nevím jaký zvolit obor. Je rozumné se přihlásit na španělskou filologii i pokud neumím španělsky? Jak to funguje?

Nejlepší odpověď
Kepler

Filologie není o naučení nějakého jazyka, ale značně rozsáhlý obor, který se zabývá vztahy mezi jazyky v mnoha úrovních. Znalost více jazyků rozhodně nebude na škodu. Rozdíly mezi španělskými a jinými fakultami nebude až tak dramatický. Pro začátek bude stačit, aby byl schopen dorozumět se v mateřštině dané země.

Další odpovědi
FlAsh_7

Kepler má pravdu, přeji Vám hodně úspěchu ve studiu. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.