pusinka50

Je potřeba mít na sklokeramickou varnou desku specielní nádobí?

Nemyslím indukční, myslím jen sklokeramickou. Neboť na větší ploténce, kde vařím jídla v nerezových hrncích se zesíleným dnem je tato ploténka v pořádku, ale menší ploténka, kam dávám na vaření i hrnečky obyčejné, se dělají nepěkné fleky.
Pozn.: používám na čištění jen mycí prostředek doporučený přímo z obchodu a důkladně pak ploténky smeju mokrým hadříkem, přesně podle návodu.

Chybí mi tu rubrika, nevím kam to zařadit, tak snad mi to admini nesmažou:-)

Nejlepší odpověď
mosoj

Není třeba. Nádobí je jako na každý elektrický vařič. Je ale nádobí kvalitní i méně kvalitní.

Další odpovědi
brillant

Na klasické sklokeramice můžete použít stejné, jako na litině, tedy všechno. Železňáky a klasický pozink zavařovací hrnec nejsou zcela rovné a časem sklokeramika zmatní – poškrábe se. Hliníkové nádobí někdy dělá stopy, které jdou umýt, musí být pěkně rovné dno.
Zdroj: http://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/10941-sklokeramicka-varna-deska-jake-nadobi.html

verka

Lepší je speciální nádobí, velikost dna by mělo odpovídat velikosti kruhu. Mám desku víc jak deset let, není poškrábaná, speciální nádobí nemám. Fleky vytváří například voda, vždy mi šly umýt! Škrabu povrch i škrabkou, ale mám speciální čistící prostředek, je dražší, ale povrch je pak bez chyby.

johana 56

Nedávno jsem řešila stejný problém.Po více jak 30-letém používání plynového sporáku jsem přešla na sklokeramickou desku.Nádobí nemusí být specielní,vařím v klasickém kvalitním nerezovém.Také mně vadily skvrny na menších ploténkáh..Na doporučení kamarádky používám k čištění desky ubrousky Casa CLEAN (modrý obal),jsem spokojená.

anonym

K bydlení se to částečně vztahuje, tak to neřeš.
Není třeba si pořizovat nové nádobí, ale je nutné, aby mělo rovná dna. Pokřivené rendlíky a pánvičky, které se dají použít při plynových hořácích, by se ti tu hezky prodražily.

pusinka50

ad Johana56 – můžeš mi poradit, kde a v jakém oddělení čistící ubrousky Casa CLEAN (modrý obal) kupuješ? Drogerie či kuchyńské potřeby, v hypermarketu je mají?

johana 56

Tyto čisticí vlhčené ubrousky (utěrky) jsou v nabídce ve trojím provedení.Balení obsahuje 20 ks,cena kolem 30 Kč.
Ty,které používám na desku jsou Univerzální.další Senza aloni vhodné na čištění skleněných výplní, zrcadel,monitorů (modrý obal v kombinaci s růžovou) a Con Cera D´api na dřevo (hnědý obal).
Zatám jsem je vždy koupila v prodejnách Hruška,nebo drogerii Teta.

V odkazu alespoň jak vypadá balení
http://www.le­karna.cz/casa-clean-vlhcene-uterky-20-univerzalni/

pusinka50

Děkuji moc za tip:-)

johana 56

Není zač,hlavně když budou vyhovovat.Používám všechny,snadné a rychlé čištění.
Nedařilo se pověsit obrázek,proto odkaz ))