rice

Je potřeba akrylové barvy nějak přelakovat, když chci věc nimi natřenou umístit ven ?

Odpovědi
elkon

Na té barvě je jistě napsáno pro jaké použití je. Já mám s nimi špatné zkušenosti, tak raději používám barvy ředitelné syntetickým ředidlem.

mosoj

Nepíšeš z čeho předmět je. Na kovu barva vydrží déle protože tolik nepracuje jako dřevo. Jenom povrch zpráškovatí ale nepopraská. Mám plotové sloupky natřené kvalitní barvou již více než 20 let a nerezatí.
Nicméně většina akrylových barev ( platí i pro lazury) má menší odolnost vůči UV záření a to i v tom případě že jsou určeny pro venkovní použití. Zde platí přímá úměra cena trvanlivost. Největší trvanlivost mají olejové barvy i lazury. jejich životnost v případě že na ně svítí přímé sluníčko po většinu dne osciluje mezi 5– 8 roky.

podger

Přelakovat netřeba, klidně to dej ven. Akrylovka sice rychle schne a nesmrdí, ale taky stojí za prd, co se životnosti tejče. Nech to venku, dokud se ten akryl sám neoloupe (vlastně taková služba zdarma) a pak to natři synťákem.

Emefej

Pokud je barva pro venkovní použití, tak žádné lakování netřeba. Já mám vrata od garáže už šestou sezónu natřená akrylátovým Eternalem a pořád to drží.