Kryšpín

Je podnikání riziko či nikoliv?

Podnikatel Jančura má názor podnikání v kapitalismu je riziko, nechápu nářky hostinských a pod. mám ztrátu 40 mil. většina zaměstnanců je doma, prostě to překonám nebo ne, ale nebudu naříkat.

Nejlepší odpověď
df

Ano, je to riziko. A Jančura podnikat umí, tudíž je schopen čelit i rizikům. Jeho podnikání není ohroženo poprvé.

Další odpovědi
autacek

Tak každý nepřišel po plyšáku jako pan Jančura ke kapitálu úplatou za zprostředkování Au Pair služebnictva prohnilé západní společnosti. Ono se to nasledně s dostatečnou rezervou, ze které mohu dotovat i provoz ztrátové taxislužby, poněkud jinak hovoří.

Rokio

Samozřejmě je podnikání rizikové. Každý podnikatel podniká na své jméno a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku.

Jiří Bohumil

Jak které, v čem a jaký je základní kapitál, s nímž do toho kterého podnikání se pustíš.
Pokud máš dobré, případně již ověřené know how, riziko nemusí být velké. Rovněž v případě dostatečného základního kapitálu a případně i zisku již z tohoto podnikání, za předchozí dobu (rezervu), nebo z případných dalších podnikatelských aktivit, kterými můžeš krátkodobě dotovat i eventuální pokles rentability v dané aktivitě, pak je opět riziko podstatně menší.
A podnikateli, v případě jakéhokoliv „výpadku“ (pokles odbytu, větší náklady a tím poklesu obratu a zisku – viz koronavirus) v jeho podnikání (pokud není proti takovému „úpadku“ přímo nějak pojištěn), nemělo by toto být nikým a nijak dotováno.
To je zkrátka kapitalismus. A pokud splňuje, úvodem uvedené předpoklady, nemusí naříkat.
Toť zřejmě případ i Jančury.;-)

df

autacek: taxislužby se zbavil

autacek

ano, po pár neúspěšných letech

jen jsem tím chtěl demonstrovat, že ne každý podnikatel má takové rezervy